
Fotó: FényTV
Aláírták a gyergyószentmiklósi Tarisznyás Márton Múzeum felújítására vonatkozó kivitelezési szerződést. Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármesterének tájékoztatása szerint szeptember közepén kezdi el a munkálatokat a nyertes cég.
2019. augusztus 29., 19:122019. augusztus 29., 19:12
„Az elkövetkező napokban procedurális feladataink vannak, főleg adminisztratív tevékenységek, amelyet követően szeptember közepén elkezdődnek a felújítási munkálatok a Tarisznyás Márton Múzeumban” – nyilatkozta az elöljáró.
Fotó: FényTV
Mint mondta, augusztus 28-án írták alá a kivitelezési szerződést a nyertes céggel, egy helyi vállalkozóval, a Fortat House Kft-vel.
Fotó: FényTV
A munkálatok tervezett kivitelezési határideje 12 hónap, értéke pedig meghaladja a 2 millió 500 ezer lejt. Ebből a város önrésze két százalék.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök hétfőn lemondásra szólította fel a párt javaslatára kinevezett államtitkárokat és prefektusokat.
Egyelőre nem történt érdemi előrelépés azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Hiányzik 63 millió lej Hargita Megye Tanácsának 2026-os költségvetéséből, ezért a megyei önkormányzat több területen is visszafogta a kiadásokat, miközben a fejlesztésekről sem mond le. A képviselő-testület kedden dönt a 880 millió lejes büdzséről.
Továbbra is kiszámíthatatlan a helyzet a nemzetközi energiapiacon, és a közel-keleti válság, valamint a katari termelési kapacitások egy részének kiesése miatt a földgáz ára tartósan magas maradhat.
Változékony marad az időjárás a következő két hétben: többfelé hűvös éjszakák várhatók, miközben egyes térségekben napközben a hőmérséklet eléri a 22–23 Celsius-fokot is. Április végén és május elején gyenge csapadékra is számítani lehet.
Tizennyolc megye 72 településén és a fővárosban okozott károkat az elmúlt 24 órában a viharos szél, a legsúlyosabb incidens Vaslui megyében, Huși városban történt, ahol egy épületről lesodort tetőszerkezet rázuhant egy férfira, aki életét vesztette.
Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn azt nyilatkozta, hogy az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Egy héttel az első aggasztó jelek után sem javallott a vezetékes víz fogyasztása Kézdivásárhely több utcájában. Hétfőn délben még nem álltak rendelkezésre a legutóbbi (pénteki) mintavétel laboratóriumi vizsgálatának eredményei.
szóljon hozzá!