Tavasszal írták alá az Oroszfalu, Sárfalva, Szászfalu és Nyujtód települések gázhálózatának kiépítését célzó beruházás kivitelezési szerződését és a napokban munkához is látnak.
2023. augusztus 30., 19:012023. augusztus 30., 19:01
Az áprilisi szerződéskötést követő sajtótájékoztatón Bokor Tibor, Kézdivásárhely polgármestere megjegyezte, 19,5 kilométer hosszú gázvezeték és 1119 új bekötés lesz az említett településeken. A napokban újabb jó hírrel szolgált az elöljáró a téma kapcsán, munkához lát a kivitelező cég.
– nyilatkozta az elöljáró.
Hozzátette, Kézdivásárhelyen a gázhálózat egészen a vasútvonalig ki van építve. „A vasúton túl kivételt képez az egykori fafeldolgozó helyén létesített ipari park, ahová az önkormányzat önerőből vezettetett gázt, máshol nincs vezeték” – jegyezte meg.
Több helyen látnak egyszerre munkához, és a tervek szerint azt határidő előtt befejeznék. „Hároméves projektről van szó, de azt ígérték, jövő év végéig befejezik. Az Oroszfalu és Sárfalva közötti letérőig mielőbb jó volna végezniük, hiszen ott bicikliutat létesítenénk, és ahhoz nem lehet hozzálátni, mielőtt a gázvezetéket nem helyezik a föld alá” – vázolta a polgármester.
Hangsúlyozta, remek lehetőség adódik a helyi lakosság számára a majdani fővezetékre való díjmentes rácsatlakozáshoz. „Időben értesítjük majd a lakosokat, hogy lehetőség lesz ingyen rácsatlakozni a fővezetékre. Amennyiben ezt nem igénylik a beruházás ideje alatt, ám később szeretnék bevezettetni a gázt, maguknak kell fizetniük a nem csekély rácsatlakoztatási összeget. Majd a megfelelő időben mindenkinek javasolom, éljenek a lehetőséggel” – összegzett.
Százak gyújtottak gyertyát csütörtök este a hétfői balesetben elhunyt kézdiszéki motoros emlékére. Réthi Leventét, aki két gyermek édesapja, kiváló tűzoltó, és a motoros közösség megbecsült tagja volt, egy ittas autóvezető gázolta el.
Létfontosságú orvosi felszerelésekkel gazdagodott a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház újszülött intenzív osztálya. Az eszközök között a csecsemők sárgaságának szűrésére, hatékony kezelésére alkalmas berendezések is szerepelnek.
Meghalt Radu Stroe volt belügyminiszter – közölte csütörtökön Facebook-oldalán a Nemzeti Liberális Párt.
Az egyik telefonszolgáltató fontos figyelmeztetést adott ki ügyfelei számára. Ennek oka, hogy az egyre összetettebb digitális világban a csalások és kibertámadások valós fenyegetést jelenthetnek.
Tudnivalók a gördülékeny közlekedésről, parkolásról és a csíksomlyói nyeregbe való kijutásról a Bagossy Brothers Company szombati koncertjére.
Tánczos Barna arról számolt be a Facebook-oldalán, hogy a Salrom vállalat és az országos vízügyi igazgatóság vezetőinek menesztését kérte a csütörtöki kormányülésen. Bejegyzésében a pénzügyminiszter elfogadhatatlannak nevezte a Parajdon történteket.
A környezetvédelmi miniszter szerint „nagyon sok fej fog lehullani”, miután a kormányfő ellenőrző testülete lezárja a jelentését a parajdi bányakatasztrófáról.
Óránként változhat a helyzet Maros megyében azokon a településeken, ahol a Kis-Küküllőből biztosítják a vezetékes vizet. Gyulakután csütörtökön még nem zárták le a vízüzemet, Dicsőszentmártonban várják a végső döntést.
Tizenkilencedik alkalommal rendezik meg a Perkő – Gyermek- és Ifjúsági Néptáncegyüttesek Találkozóját Kézdiszentlélek búcsújáró hegyén június 14-én, szombaton.
Napjaink elvárásainak megfelelően kialakított radiológiai részleget és konyhaépületet adtak át csütörtökön a Szentegyházi Egészségügyi Központban. A létesítményt egyre többen keresik fel.
szóljon hozzá!