
Ilyen lesz a csíkszentdomokosi tanuszoda. Jó kihasználtságot szeretnének
Fotó: Forrás: CNI
A Csíkszentdomokosra tervezett tanuszoda építésének első fázisát, az alapok kiásását szeretné nemsokára elkezdeni a kivitelezéssel megbízott cég. Az állami költségvetésből készülő létesítményt jövő év végére kell átadni a szerződés szerint.
2020. október 24., 09:332020. október 24., 09:33
Nem kezdődött még el a tanuszoda építése Csíkszentdomokoson, a vasútállomástól a község központja felé vezető út mentén lévő egykori ipari telephelyen, amelyet erre a célra választottak ki, és már májusban átadtak az Országos Beruházási Társaságnak (CNI). Kérdésünkre Karda Róbert, a község polgármestere arról tájékoztatott, hogy a CNI által közbeszerzési eljárás nyomán kiválasztott és megbízott cég, amely a tervezést és a kivitelezést kapta feladatul,
A községvezető elmondta, az építkezési engedélyt is kiadta a polgármesteri hivatal, a szakhatósági engedélyeket beszerezték,
Az uszodát jövő év végén kell átadni a szerződés szerint.
A csíki nagyközség egy 3000 négyzetméteres telket választott ki a tanuszoda építésére, amely jól megközelíthető helyen található, és a villany-, víz-, csatorna- és gázhálózat is a közelben van – a közművesítés biztosítása ugyanis a helyi önkormányzat feladata.
A tanuszoda a gyergyószentmiklósihoz hasonlóan íves fa tetőszerkezettel készül, ilyen létesítményből már többet építettek országszerte.
A medence legkisebb mélysége 1,2, legnagyobb pedig 1,8 méter, az épületben öltözők, mosdók, zuhanyzók is lesznek, valamint elsősegély szobát alakítanak ki.
A létesítmény ugyanakkor nyitva áll majd a lakosság és az oda látogató turisták előtt is. Karda Róbert korábban úgy vélte, a tanuszoda üzemeltetésének költségei fedezhetők a saját bevételből, amennyiben sikerül biztosítani a minél jobb kihasználtságot.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú riasztást adott ki pénteken fokozott légköri instabilitás és erős szélfúvás miatt az ország több régiójában.
szóljon hozzá!