
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A szombati nap során 625 járművezetői engedélyt vont be a rendőrség, ezek közül 62-t alkohol, 11-et tiltott szerek hatása alatti vezetés miatt; emellett elvették több mint 371 jármű forgalmi engedélyét – tájékoztatott vasárnap a belügyminisztérium.
2024. május 19., 14:092024. május 19., 14:09
A szaktárca közleménye szerint az elmúlt napon 156 bűnelkövetőt értek tetten, és elfogtak 23 országos vagy nemzetközi körözés alatt álló személyt. A rendőrök és csendőrök 10 472 szabálysértést észleltek, és
A határátkelőknél 141 679 személy lépett az ország területére, köztük 9908 ukrán állampolgár – írja az Agerpres hírügynökség a belügyminisztériumi közleményre hivatkozva.
Nem engedtek az országba 28 idegen állampolgárt, illetve 17 román állampolgárt nem engedtek ki az országból, mert dokumentumaik nem feleltek meg a törvényben rögzített követelményeknek.
Az ukrajnai konfliktus kezdete óta 4465 ukrán állampolgár kért menedékjogot a román államtól. Ugyanakkor 2022. március 18-ától mostanáig 162 289 tartózkodási engedélyt adtak ki az ideiglenes védelemben részesülőknek, ebből 99-et az elmúlt 24 órában. Jelenleg a bevándorlási főfelügyelőség szállásközpontjainak kihasználtsága 30,3 százalékos – közölte még a belügyminisztérium.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
szóljon hozzá!