
Az eset szerencsésen végződött, de történhetett volna komoly baj is
Fotó: Dancurás hegyimentőcsapat
Két bukaresti turista került veszélyes helyzetbe a Kis-Cohárd oldalán húzódó via ferrata mászóúton kedden délután. A gyergyószentmiklósi hegyimentőknek kellett beavatkozniuk. Figyelmeztetnek: ha rossz időre van kilátás, ne vágjanak neki a mászásnak a kalandvágyók.
2021. szeptember 15., 11:342021. szeptember 15., 11:34
2021. szeptember 15., 12:042021. szeptember 15., 12:04
Vihar csapott le kedden délután Gyilkostóra és a környékére, a felhőszakadás jégesővel járt, és villámlásokból sem volt hiány. Ebben a helyzetben rekedt a Gyilkos-tó fölé magasodó Kis-Cohárd oldalán húzódó via ferrata mászóúton két bukaresti turista.
– mesélte lapunknak Bögözi Gábor, a gyergyószentmiklósi Dancurás hegyimentőcsapat tagja, aki társával, Kastal Gergővel együtt érkezett a helyszínre, miután a bajbajutottak segítséget kértek.
így a kaland nem torkollott tragédiába. A hegyimentők mégis fontosnak tartják szélesebb körben is megosztani az esetet, arra figyelmeztetve a mászóútra készülőket, hogy
A két bukaresti személy is kellemes, napsütéses időben indult neki a sziklafalnak, azonban a Cohárd mögül, kelet felől percek alatt odaért a vihar, amelynek előjeleit a sziklától nem láthatták. Most szerencsésen alakult a kaland, de
– mutatott rá Bögözi Gábor. Hozzátette, kedvező időjárási körülmények között is fontos a megfelelő felkészültség. Nemrégiben egy kolozsvári társaság riasztotta a hegyimentőket, mert egyikük pánikrohamot kapott a szikla oldalán. Kellett a hegyimentők tapasztalata, hozzáértése ahhoz, hogy szerencsésen lehozzák.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Vízzel locsolják az elefántot, naponta többször utántöltik az itatókat, mindenhol árnyékos helyet is biztosítanak – a kánikulában fokozottan odafigyelnek az állatokra a marosvásárhelyi állatkertben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Románia államadóssága 2026-ban a GDP 61,6 százalékára, 2027-ben 63,4 százalékára emelkedhet, 2036-ra pedig megközelítheti a GDP 90 százalékát – derül ki az Európai Bizottság szerdán közzétett 2026-os konvergencia-jelentéséből.
A pártok vállalták, hogy csütörtökön egyeztetnek egy kisebbségi kormány támogatásának feltételeiről, és pénteken ismertetik a következtetéseiket – jelentette ki szerda este egy kolozsvári sajtóeseményen Nicușor Dan.
Legalább 32 ember meghalt, mintegy 700-an pedig megsérültek azt követően, hogy szerdán két rendkívül erős földrengés rázta meg Venezuelát. A rengések jelentős pusztítást okoztak, a hatóságok szerint az áldozatok száma drasztikusan emelkedni fog.
Operettekkel, óratorony koncerttel kezdődnek csütörtökön a 29. Marosvásárhelyi Napok, amely vasárnapig számos érdekes programot kínál az érdeklődőknek. Forgalomkorlátozásra is számítani kell a rendezvény miatt.
szóljon hozzá!