
Jótékony céllal szervezik a januári vadászatot
Fotó: Fülöp-Székely Botond
Jótékonysági vadászatot hirdet januárra a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület, amely ezúttal a csontvelő-átültetésre szoruló székelykeresztúri Vári Tímeának szeretne segíteni.
2019. december 25., 20:032019. december 25., 20:03
Több beérkezett javaslatból válogatva a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület vezetősége úgy döntött, hogy a székelykeresztúri Vári Tímeának ajánlja fel a január 18-ára tervezett jótékonysági vadászatuk során befolyó összeget – tudtuk meg Jakab Attilától, a szervezet elnökétől.
Mint mondta,
„Fontos, hogy az emberek megértsék, hogy mi vadászok nem egyszerű gyilkosok vagyunk, hanem egy összetartó közösségről van szó, amely igenis képes összefogni a jó cél érdekében” – hangsúlyozta Jakab.
A jótékonysági eseményen 400 lejért lehet részt venni, a vadászok január 16-áig jelentkezhetnek a 0740- 436600-as telefonszámon, illetve az avpstarnavamara@yahoo.com e-mail-címen. A részvevőket ebéddel várják majd, valamint egy őzbakot is kisorsolnak közöttük. A vadászatot az egyesülethez tartozó területeken tartják meg.
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
A kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben a bérkiadások 10 százalékos csökkentését is előíró törvénytervezetért – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
Megemlékezést szervezett a 83 évvel ezelőtti doni áttörés évfordulóján az Erdélyi Vitézi Rend sepsiszentgyörgyi állománya. A Hősök temetőjében 15 rendtag emlékezett a több tízezer családot érintő tragikus eseményekre.
Elkezdődött az A8-as autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti 14,4 kilométeres szakaszának műszaki tervezése, amelyre tíz hónapja van a megbízott vállalatnak – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAR).
Az elmúlt napokban az ország napi gázfogyasztása megközelítette az 58 millió köbmétert, ami hozzávetőlegesen 17 százalékkal több a tavalyi hasonló időszak átlagánál – közölték az Országos Energia-veszélyhelyzeti Operatív Törzs hétfői ülése után.
Autóvezetői engedélye sem volt a fiatal ittas sofőrnek, aki vasárnap éjjel Kézdivásárhelyen megpróbált elmenekülni a hatóságok elől – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből. A férfi mostanra előzetes letartóztatásba került.
Belső vizsgálatot rendelt el hétfőn a konstancai megyei sürgősségi kórháznál az intézmény vezetősége, miután két gyermek is kómába került műtét után.
Embercsempészet és szexuális szolgáltatásokra való kényszerítés vádjával román bűnözői hálózat tagjait fogták el a román és a brit hatságok, az együttműködés négy ember előállításához, valamint számos luxusautó és ingatlan lefoglalásához vezetett.
szóljon hozzá!