
Fotó: Gergely László
Különleges élményben lesz része azoknak, akik részt vesznek vasárnap este Gyergyószárhegyen a 3. adventi gyertya meggyújtásán.
2022. december 08., 20:142022. december 08., 20:14
2022. december 08., 20:232022. december 08., 20:23
A 6 órakor kezdődő ünnepséget követően, körülbelül fél 7-kor ritka fényjelenségek jelennek meg a községháza előtti téren. Az Adventi varázs lézershowt Gergely László készíti, aki Gyergyóban eddig egy alkalommal, az EgyFeszten, az Incognito koncerten biztosított hasonló látványt a jelenlevőknek. Gergelyről tudni kell, hogy
Ennek alapján a vasárnap esti, szárhegyi produkció sem lesz mindennapi…
Az esemény jótékony célt szolgál, ennek keretében a Dévai Szent Ferenc Alapítvány otthonaiban élő gyermekek számára szerveznek adománygyűjtést.
Sárga jelzésű időjárási figyelmeztetéseket adott ki keddre és szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), légköri instabilitás, megerősödő szél és viharok miatt.
Az elmúlt években a marosvásárhelyi állatkert vezetősége a Bernády György polgármester korából származó faragott burkolóköveket és szegélyköveket összegyűjtötte és megőrizte, most pedig visszaadja őket.
Közzétették kedden a nyári érettségi vizsga eredményeit.
Meghalt egy Maros megyébe áthelyezett gondozott azok közül, akiket a Bihar megyei menhelybotrány nyomán helyeztek el más szociális központokban – közölte bejegyzésében Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautóprogramot változatlan formában indítják el, 300 millió lejes költségvetéssel – jelentette be hétfőn a környezetvédelmi minisztérium.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Az Európai Unióban 1,9 százalékkal, az euróövezetben 1,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom májusban az előző év azonos időszakához képest, Romániában viszont csökkent a lakossági fogyasztás.
Változékony időjárásra készülhetünk a következő két hétben Erdélyben: a hét közepén jelentősen visszaesik a hőmérséklet, majd ismét melegedés kezdődik. Csapadékra és zivatarokra mindkét héten több alkalommal is számítani lehet.
Megelőző egyezségi eljárást kért a kézdivásárhelyi Secuiana nadrággyár a csődeljárás elkerülése érdekében. A cég tavaly történelmi forgalmat ért el, mégis több mint 10 millió lejes veszteséget könyvelt el, miközben adóssága 23,6 millió lejre nőtt.
szóljon hozzá!