
A még használható, jó állapotban levő tárgyainkat ajánlhatjuk fel annak reményében, hogy más jó hasznát veheti
Fotó: Jótékonysági lerakat/Facebook
Jótékonysági lerakatot hozott létre a marosvásárhelyi Solidaris Egyesület abból az elgondolásból kiindulva, hogy az emberek sok olyan tárgyat felhalmoznak maguk körül, amelyek egy idő után fölöslegessé válnak – kidobni azonban nem igazán szeretnék.
2022. november 22., 20:202022. november 22., 20:20
Sajó Norbert, az egyesület vezetője a Székelyhonnak elmondta:
Akinek pedig éppen egy fotelre, ágyra, hűtőszekrényre van szüksége, felajánlhat érte egy összeget, egy adományt és elviheti.
„Pénteken két fotel talált új gazdára, vele egyszerre egy üveg bor és egy faragott gyertyatartó is, más egy csomag nápolyiszeletet vitt el” – sorolta az eddigi tapasztalatokat Sajó, aki elmondta, hogy
„Most úgy működik, hogy a kisebb tárgyakat elhozzák hozzánk, a nagyobbakról megkérjük, hogy jó minőségi fotót készítsenek, amit a Jótékonysági lerakat Facebook-oldalán teszünk közzé, és akit érdekel, a helyszínről, a felajánlótól elszállítja” – tudtuk meg a részleteket az ötletgazdától, aki hozzátette, egy működő hűtőszekrény vagy tűzhely, sütő helyett ha vesz valaki egy újat, modernebbet, viszont a régi is működőképes még, felajánlhatja, mert lehet, hogy másvalakinek éppen arra van szüksége.
Halálos baleset történt csütörtökön Szeben és Fehér megye határán, Szerdahely kijáratánál. A rendőrség szerint egy férfi autójával egy fának ütközött.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint csütörtökön mintegy 62 ezer óvodás és iskolás tanítása szünetelt vagy online formában zajlott a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Radu Miruță védelmi miniszter csütörtökön kijelentette, a Spartan típusú katonai repülőgéppel egy párizsi út költsége hozzávetőleg 30 ezer euró. Közlése szerint ez az összeg töredéke annak, amennyibe egy ugyanilyen út került Iohannis idején.
A pitești-i ítélőtábla csütörtökön jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte Daniel Chițoiu volt minisztert gondatlanságból elkövetett emberölés miatt, a 2019 decemberében okozott halálos közúti baleset ügyében.
Az országos pirotechnikai ellenőrző akcióhoz csatlakozva a Hargita megyei rendőrség az elmúlt időszakban 1300 kilogrammnyi petárdát és tűzijátékot foglalt le, amelyből 885 kilogrammnyit Borszéken találtak.
Csütörtöki sajtótájékoztatóján Bogdan Ivan energiaügyi miniszter közölte: már tavaly szeptembertől tárgyalnak az energiaszolgáltatókkal a gázárplafon kivezetésének módozatairól, hogy 2026. március 31. után se emelkedjenek hirtelen a lakossági gázszámlák.
A rossz időjárásra való tekintettel a hatóságok egy sor ajánlást fogalmaztak meg a lakosság számára.
Az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hatóság (ANSVSA) több mint nyolcmillió lejre szabott ki bírságokat az utóbbi egy hónapban végzett országos ellenőrzések nyomán.
Büntetőeljárás indult a salamási rendőrség épületében keletkezett tűz körülményeinek tisztázására. Bár a lángok jelentős kárt tettek a tetőzetben, az archívum és a technikai eszközök épségben maradtak. A rendőrök a községházán kaptak ideiglenesen helyet.
szóljon hozzá!