
Adománygyűjtéssel segítenek a nehéz körülmények között élő sorstársaikon a fiatalok
Fotó: Gecse Noémi
Adományokat várnak a Jó Arcok együttes jótékonysági gálaműsorán, amelyet hétfőn 18 órától tartanak a csíkszeredai Szakszervezetek Művelődési Házában.
2017. december 15., 12:322017. december 15., 12:32
A szervezők több mint 20 fellépőt hívtak meg, olyan csíkszeredai és Hargita megyei énekeseket, előadókat, akiket ismer és szeret a közönség.
– írják a szervezők meghívójukban.
„A koncert 18 órától kezdődik, de már 17 órától az előtérben várjuk mindazokat, akik szeretnének adományt vagy cipősdoboznyi ajándékot felajánlani. Az alábbi dolgokat fogjuk gyűjteni, eljuttatva majd rászoruló családoknak: tanszerek, játékok, könyvek, kifestősök, sál, sapka, télikabát, cipők, zoknik, blúzok és egyéb ruhaneműk, valamint tartós élelmiszereket, édességeket” – sorolták. További információkat András Ervin szervezőtől lehet kérni a 0751-494 957-es telefonszámon.
80 éves korában elhunyt Tim Curry színészlegenda, a Rocky Horror Picture Show és az It sztárja, aki közel 250 filmben szerepelt pályafutása során.
A képviselőház szerdán döntő házként elfogadta a helyreállítási terv (PNRR) operatív és pénzügyi lezárását szabályozó törvénytervezetet.
Az elmúlt időszakban kormányzó pártokat terheli a teljes felelősség azért, ahogyan az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében vállalt bérreformot kezelték – közölte szerdán az öt országos szakszervezeti szövetség.
Százak vettek részt a szemerkélő esőben tartott úzvölgyi megemlékezésen szerdán.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) tudatosan akadályozza az új egységes bértörvény elfogadását, a szociáldemokraták viszont a liberálisokat teszik felelőssé a jogszabálytervezet kudarcáért.
A Tónidob perkúció tábor augusztus 31. és szeptember 3. között várja a dobolás és az ütőhangszerek iránt érdeklődő gyerekeket és fiatalokat. Péntekig lehet még jelentkezni.
Legalább 95 ember életét vesztette, és több mint 380-an eltűntek Himalája határvidékén pusztító villámárvizek következtében Nepálban. A katasztrófát a Kínát és Nepált összekötő folyó partjairól feltörő sár-, víz- és törmelékáradat okozta.
Az Országos Meteorológiai Igazgatóság narancssárga riasztást adott ki szerda estére következő Maros megyei településekre: Szováta, Sóvárad, Makfalva, Székelybere, Nyárádremete, Nyárádmagyarós és Kibéd.
Szociális gondosóra-program bevezetése, a civil pályázati rendszer újraindítása, valamint a városi költségvetés módosítása is a napirenden szerepelt a gyergyószentmiklósi képviselő-testület szerdai ülésén. A Monturistnak újabb levelet küldenek.
Narancssárga riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat több településre Hargita megyében szerda estére. Erős széllökések, jégeső és villámlás is kísérheti a ma esti vihart Korond térségében.
szóljon hozzá!