
Fotó: Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ
Először szerveznek főzőversenyt 10–15 év közötti gyerekek számára a gyergyószentmiklósi gyermeknapon. Az emellett még számos érdekes programot kínáló esemény helyszíne a szabadidőpark lesz.
2024. május 29., 21:252024. május 29., 21:25
2024. május 30., 09:562024. május 30., 09:56
Lovaglás, mászófal, íjászat, arcfestés, tűzoltó, mentő-, és rendőrautó kipróbálása szerepel többek közt a szombati Gyermeknap, csodanap kínálatában, de most először szerveznek főzőversenyt is gyerekcsapatok számára Gyergyószentmiklóson. Erre még várnak benevezőket, de már
Ezek többnyire iskolákat képviselnek, de vannak köztük sportegyesületek, mint például a Godako ökölvívóinak, illetve a Jövő FC kis labdarúgóinak a csapatai – mondták el az esemény szervezői szerdai sajtótájékoztatójukon.
Amint Balázs Fülöp Emese, az alapítvány vezetője elmondta, örülnének annak is, ha a gyermeknapi rendezvényekre kilátogatók
Fotó: Gergely Imre
Az elkészült ételeket Kovács Zoltán, a Benedek Húsüzem vezetője, Kántor Boglárka és Zsigmond András fogják zsűrizni. A győztesek értékes nyereményekkel gazdagodnak, ahogy a tombolasorsolás nyertesei is. Ugyanakkor egy vándorkupát is átvehet a legjobb ételt készítő csapat, a Hargita Megye Tanácsa támogatásával megvalósuló főzőversenyt ugyanis hagyományteremtő szándékkal szervezik meg.
A Gyermeknap Csodanap részletes programja megtalálható az egész napos eseménysor fő szervezője, a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ Facebook-oldalán.
Jelentkezni május 31-én, pénteken 12 óráig lehet.
Érdeklődni a 0787-755 294-es telefonszámon, az info@gymk.ro címen, illetve személyesen a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ irodájában lehet (Szabadság tér 22. szám ).
Folyamatosan az Ugron Gábor, Orbán Balázs, Farcád és Lejtő utcák házai között ólálkodott az elmúlt időszakban egy kifejlett medve, amelyet végül hétfőn este lőttek ki a vadászok a székelyudvarhelyi városvezetés utasítására.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
szóljon hozzá!