
Lepjen meg valakit egy színházi estével, tegye így szebbé számára ezt az ünnepi időszakot. • Forrás: Figura Stúdió Színház
A gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház karácsony közeledtével útjára indította a szabadjegyakció elnevezésű kezdeményezését. Ennek célja, hogy azok a személyek is eljuthassanak színházba, megtekinthessenek egy előadást, akiknek egyébként nincs erre lehetőségük, nem engedhetik meg maguknak, hogy színházjegyet vásároljanak.
2019. december 19., 13:252019. december 19., 13:25
2019. december 19., 14:032019. december 19., 14:03
A Figura Stúdió Színház azoknak szeretne kedveskedni, akiknek a színházba járás luxust jelent. Az önzetlen felajánlók az intézmény jegypénztárában vásárolhatnak egy vagy több teljes árú színházjegyet a társulat decemberi előadásainak valamelyikére. Ezek a jegyeket le lehet majd venni a színház előcsarnokában felállított karácsonyfáról, illetve a Figura Stúdió Színház is eljuttat belőle a célközönséghez. Egy színházjegy ára 15 lej. A kedvezményezettek megőrizhetik anonimitásukat és az adományozók nevét is csak kérésre hozzák nyilvánosságra.
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be, hozzátéve, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
szóljon hozzá!