
Fotó: Egy Vérből Vagyunk Alapítvány
Gyergyószárhegyen ér célba idén az Egy vérből vagyunk jótékonysági futás. A 740 kilométeres táv útvonala mentén sportcipőket adnak át nehéz sorsú gyermekek számára. A célba érkezésnél pedig több száz résztvevővel szerveznek gyermekfesztivált a Tatárdombon.
2023. június 21., 17:512023. június 21., 17:51
2023. június 21., 20:022023. június 21., 20:02
A jótékonysági futást 2015 óta szervezi meg Gui Angéla önkéntes munkában. Az eseménynek kettős célja van,
felhívni a figyelmet a határon túli magyarokkal való összetartozásra
és arra, hogy másokon segíteni a legjobb dolog a világon
– mutatott rá Gui Angéla, az Egy vérből vagyunk Alapítvány alapítója. Négy ultrafutó teljesíti végig váltóban a 740 kilométeres távot, ők Bonyhádról rajtolnak június 30-án. Útközben bárki csatlakozhat hozzájuk, futva, vagy bizonyos szakaszokon kerékpárral is. Regisztrálni erre az alapítvány Facebook-oldalán található űrlapon lehet.
Útközben adományokat adnak át, olyan szervezetekhez jut az ajándék, amelyek nehéz sorsú gyerekeket fogadnak be. Van köztük gyermekotthon és szórványkollégium is. Idén másodszor rendeznek a célnál gyerekfesztivált.
„Különleges élmény volt, hogy a futás nem a célba éréssel ért véget, hanem akkor kezdődött egy nagyszerű esemény, amit örömolimpiának is nevezhetnénk, hiszen kis túlzással elmondható, hogy
Idén is így lesz a szárhegyi Tatárdombnál, az Egy vérből vagyunk gyerekfesztiválon” – fogalmazott Gui Angéla.
Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub és az Arbor Vállalkozók Szövetsége által támogatott rendezvényre július 5-én 13 órától kerül sor, ezen 200–300 gyermek vesz részt a környék gyermekotthonaiból. Itt sportprogramok zajlanak, de lesz a programban néptánc Balatoni Katával, hagyományőrző íjászat, kézműves foglalkozások, sor kerül Póra Erika lovasbajnok lovasbemutatójára és egy beszélgetésre is a távot teljesítő ultrafutókkal (Sperka Tamás, Szimandl Anita, Antal Csaba, Kóródi Ágnes, Gui Angéla).
Az eseményre szívesen várnak bárkit, ahogy az 4Street zenekar 17 órakor kezdődő koncertjére, valamint 17.30-tól a Böjte Csaba által tartott szentmisére is.
„A dátum egy szerdai nap, és ez nem véletlen. Azt tapasztaljuk, hogy nagyon sokan jótékonykodnak karácsonykor, gyereknapkor, de én éppen arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy
szükségük van az örömre. És ne feledjük el, hogy csak úgy találhatunk rá az örömre, ha mi magunk is örömet szerzünk másoknak” – nyilatkozta Gui Angéla, aki abban hisz, hogy a szeretet nem történik velünk, nem átéljük, hanem mi magunk teremtjük meg. „A cselekvő szeretet zászlaja alatt érkezünk majd célba erre a gyerekfesztiválra is” – mondta.
A mostani jótékonysági futás során az ajándék sportcipőket az alábbi szervezetek kapják meg: Szent Antal Gyermekvédelmi Központ, Nagyszalonta; Szent Angéla Gyermekotthon, Nagyvárad; Bethesda Gyermekközpont, Zsobok; a Szent Mihály-plébánia által támogatott nehéz sorsú gyermekek, Kolozsvár; Aksza Ház, Kolozsvár; Böjte Csaba kolozsvári háza (egyetemista lányok); Tiszti által támogatott nehéz sorsú egyetemisták, Kolozsvár; magyarfülpösi szórványkollégium; Kájoni János Gyermekotthon, Gyergyószárhegy; Csébé Egyesület futócsapata.
A kulturális minisztérium felvette a szombaton a 79. Cannes-i Filmfesztiválon Arany Pálmával díjazott Fjord című filmet azon stratégiai kulturális projektek listájára, amelyek finanszírozásban részesülnek az Oscar-díjra való jelöléshez.
A háborút nem egy szuperhatalom nyeri meg, hanem a mindenható szeretet, az emberiséget a nyomortól nem a megszámolhatatlan gazdagság, hanem a szeretet kifogyhatatlan ajándéka szabadítja meg – mondta XIV. Leó pápa a vatikáni Szent Péter-bazilikában.
Körülbelül 100 métert zuhant a Bucsecs-hegységben az a két turista, akiket a hegyimentőknek végül sikerült megmenteniük vasárnap.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 5 óra 2 perckor Vrancea megyében.
Heves vita bontakozott ki a gyimesbükki Rákóczi-vár felújítása körül, miután Dan Tanasă AUR-os parlamenti képviselő bírálni kezdte a beruházást, illetve annak állami finanszírozását
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Felemelő és feltöltő az az összetartozás és szeretet, ami csak itt tapasztalható meg – vélik a zarándokok, akiket arról kérdeztünk, miért látogatnak évről évre a Nagy- és Kissomlyó-hegy közötti nyeregbe, a Hármashalom-oltárhoz pünkösdkor.
Az összmagyarság ünnepe, tízezrek találkozási pontja, „hazatérés” és még sorolhatnánk a csíksomlyói búcsú jelzőit. Újabb fotós összeállításunkban ezúttal a csíksomlyói búcsú arcait mutatjuk, akiken megakadt a fotósaink szeme és lencséje.
A búcsújárás elengedhetetlen kellékei a feszületek, zászlók, egyházi jelképek, amik tájékozódási pontként is szolgálnak a több százezres tömegben. Fotósaink képein mutatjuk az idei búcsú legszembetűnőbbjeit.
Az idei pünkösdszombaton is kegyes, sőt „túl kegyes” volt az időjárás a zarándokhoz, akik tűző napsütésben, nyárias melegben vehettek részt a búcsús szentmisén, Csíksomlyón. Fotókon mutatjuk.
szóljon hozzá!