
Gyülekező a Daimler M. C. klubház előtt. Mintegy kilencvenen ültek motorra
Fotó: Daimler M. C.
Adománygyűjtéssel kötötte egybe idei szezonnyitó motorozását a gyergyószentmiklósi Daimler M. C. és az Ugly Bears motoros klub. Jótékonysági gurulás címen szervezett szombati akciójukon több mint 5000 lejt gyűjtöttek a szárhegyi Nagy Adrienn javára. Az összeggel a 11 éves beteg kislány kezelési költségeinek fedezéséhez kívánnak hozzájárulni.
2017. május 22., 20:102017. május 22., 20:10
Folytatva a tavalyi kezdeményezést, idén is meghirdette Jótékonysági gurulás elnevezésű akcióját a Daimler M. C. – Gyergyó és az Ugly Bears.
„Maroshévízig mentünk és onnan vissza Gyergyószentmiklósra. Nem egy nagy táv, viszont eléggé emberpróbáló, mert 50-60 kilométer/órás sebességnél gyorsabban nem lehet menni, a nagy motorokat úgymond vissza kell fogni, hogy ne szakadjon meg a sor. Ilyen tempóban több mint egy óra alatt értünk Maroshévízre” – számolt be lapunknak Nagy Szabolcs, a szervezők egyike.
Mint mondta, a gurulásnak mintegy 80-90 résztvevője volt, de mivel egyesek csak rövidebb távon csatlakoztak a felvonulókhoz, mások leváltak tőlük, egyszerre legtöbben 74-en robogtak a konvojjal.
Valamennyien egy nemes cél érdekében szálltak nyeregbe.
Fotó: Daimler M. C.
A Jótékonysági gurulást idén Nagy Adrienn javára szervezték – a szárhegyi, 11 éves beteg kislány kezelési költségeihez kívánnak hozzájárulni.
– mondta Nagy Szabolcs. Hozzátette, a szombati akciónak, akárcsak az ehhez hasonló megmozdulásaiknak többszörös célja van: „Egyrészt összefogni a motorosokat, másrészt megismertetni a motoros szubkultúrát a laikusokkal, és nem utolsó sorban segíteni a bajbajutottakon. Ez utóbbi a legfontosabb.”
A motorosoknál már bevett szokás, hogy ha adományozó megmozduláshoz csatlakoznak, egy tanknyi benzin árát ajánlják fel. Ez 50 lej körüli összeg, de nem kötelező ehhez igazodni. A szombati gurulás során is bizonyára voltak, akik mélyebben nyúltak zsebbe, hisz több mint 5000 lej gyűlt. A szervezők remélik, hogy a hét végéig, amíg Adrienn nagymamájának átadják az adományt, még nő ez az összeg. Bárki csatlakozhat az akcióhoz, a felajánlási szándékot a Daimler M. C. Facebook-oldalán lehet jelezni – tudatják.
A Jótékonysági gurulás szervezői ezúton is köszönetüket fejezik ki minden résztvevőnek, névvel vagy név nélkül adományozónak.
A szállításügyi miniszter március 6-án aláírta az építkezési engedélyét a segesvári kerülőútnak – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Iulian Sîrbu. Maros megyében ez lesz az első kerülőút.
Ronthatja Románia államadós-besorolásának kilátásait a Moody's Ratings, ha a kormány nem tudja hatékonyan végrehajtani fiskális konszolidációs tervét – derül ki a nemzetközi hitelminősítő időszakos elemzéséből.
Két személyautó ütközött szombaton reggel Marosvécs közelében, három felnőtt és két kiskorú sérült meg a balesetben.
A szerződéskötésre várnak azokban a Hargita megyei községekben, amelyekben EU-s finanszírozásból alkalmazott, három fős munkacsoportokkal erősítenék a szociális hálót. A leépítési kötelezettség nem akadályozza ezeket a személyzetbővítéseket.
A Hargita megyei sípályák nagy része még nyitva tart a hétvégén, de ha tovább melegszik az idő, a jövő héttől már csak a magasabban fekvők lesznek alkalmasak a sízésre.
Két hétig is inkább az átlagosnál magasabb hőmérsékletre lehet számítani márciusban, aztán pedig dátum szerint is belemegyünk a tavaszba.
A villanyszámla-támogatás eddigi kedvezményezettjei a továbbiakban is automatikusan megkapják a segélyt, nem kell ezt ismét kérelmezniük a program meghosszabbítása miatt – hívta fel a figyelmet az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken telefonon tárgyalt Mohamed bin Zayed Al-Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
Több civil szervezet bejelentette, hogy pénteken a Cotroceni-palota előtt tüntet a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség vezetői tisztségébe javasolt személyek kinevezése ellen.
Óvodai csoporttól nyolcadik osztályig várják a jelentkezőket a Sepsi Metropoliszövezet környezettudatosságra nevelő programjára. A kiskertészek idén is könnyen termeszthető zöldségeket fognak ültetni, de meglepetés is vár rájuk.
szóljon hozzá!