
A befogás után elaltatták, azonosító chippel látták el, majd szabadon engedték. Utolsó esélye ez a medvének
Fotó: Zetelaka Polgármesteri Hivatala
Nem volt üres szombaton reggel a Zetelaka és Társai Vadásztársaság által kihelyezett medvecsapda Ivóban – sikerült elkapni a juhokat pusztító, termetes nagyvadat.
2023. november 11., 18:232023. november 11., 18:23
Egy gazdánál három, egy másiknál pedig hét juhot ölt meg, de más gazdaságokban is ritkította a jószágállományt egy nagy termetű medve Ivóban – számolt be az előzményekről Nagy Attila, Zetelaka község polgármestere.
Éppen ezért helyezte ki medvecsapdáját a Zetelaka és Társai Vadásztársaság a település azon részen, amely közvetlenül a Madarasi Hargita aljánál található. Az eszköz bevált, hiszen
A polgármester a Székelyhonnal közölte, az e célból kijelölt bizottság úgy döntött, hogy a törvényeket betartva, lakott területtől távol eső, erdős részre szállítják a medvét – ami szintén a vadásztársaság ügykezelésében van –, és ott szabadon engedik. Első lépésként
Azonosító chippel és fülszámmal is ellátták a nagyvadat a késő délutáni szabadon engedést előtt. Nagy Attila rámutatott, így már felismerik a példányt, ha visszatér a környékre és újból károkat okoz vagy veszélyt jelent az emberekre. Utóbbi esetben már kénytelenek lesznek kilőni.
Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.
Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.
Kigyulladt egy autóbusz Segesvár mellett szombat délben, a buszon tartozkodó 47 utas sikeresen kimenekült a járműből, senki nem sérült meg.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki szilveszter éjjelén alkohol hatása alatt, egy heves vita során többször ütötte meg ököllel és rugdosta meg feleségét, elsősorban a fején és a felsőtestén.
A Déda községhez tartozó Maroskövesdre riasztották a tűzoltókat szombat reggel, ahol egy középület műszaki helyiségében ütött ki tűz.
2 hozzászólás