
Fotó: Varga György/MTI
Jelentős lehűlés, talajmenti fagy, mérsékelt mennyiségű csapadék, erőteljes széllökések várhatók az elkövetkező napokban – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
2023. március 26., 15:032023. március 26., 15:03
Hétfő reggel 6 órától szerda este 9 óráig mérsékelt mennyiségű csapadékra, lehűlésre, talajmenti fagyra, dérre, valamint felerősödő szélre lehet számítani – hívja fel a figyelmet az elkövetkező napok időjárására a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Az erős széllökések miatt – amelyek a hegyekben meghaladhatják az óránkénti 80–90 kilométer/órás sebességet – sárga jelzésű figyelmeztetés van érvényben hétfő reggel 6 órától éjjel 11 óráig.
Ugyancsak sárga jelzésű árvízriasztás lép életbe hétfő délelőtt 10 órától kedd déli 12 óráig a Beszterce-folyón és azok mellékfolyóin.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kis Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
Mintegy 29 ezer eszköz és bútorzat érkezett a csíkszeredai tanintézetekbe az elmúlt másfél évben. Ez volt a város legnagyobb oktatásfejlesztési programja, amelyet európai uniós támogatásból valósítottak meg. Az eredményeket pannókon is bemutatják.
Az álláspontok rugalmasabbá válására számít az RMDSZ, de a jelenlegi politikai helyzetben „Ilie Bolojan már nem lehet miniszterelnök” – jelentette ki a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi ülése után Csoma Botond.
Kilőttek azt a medvét, amelyik megtámadott hétfőn egy svájci turistát a Transzfogarasi úton.
A RMDSZ úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea esetleges kormányában - jelentette be Csoma Botond szóvivő, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
szóljon hozzá!