
Szalay Zoltán és Antal Rozália a Hargita megyei gyerekekkel
Húsz Hargita megyei népdalénekes diák vett részt az újszentesi Őszirózsa Országos Magyar Népdalvetélkedőn a hétvégén, tizenhatukat díjazták.
2018. október 23., 14:172018. október 23., 14:17
2018. október 23., 17:162018. október 23., 17:16
Tizedik alkalommal szervezték meg idén Újszentesen az Őszirózsa Országos Magyar Népdalvetélkedőt. Hargita megyéből húsz gyermek vett részt a Temes megyében szervezett megmérettetésen.
Antal Rozáliával, a Nagy István Művészeti Középiskola pedagógusával beszélgettünk az ünnepségről. A verseny megyei szervezője elmondta, a szombati eseményen többek között Maros, Kovászna, Szilágy, Brassó, Szatmár, Bihar, Arad, Temes megyékből
Hargita megyéből húsz népdalos indult a négy korosztályban szervezett vetélkedőn, ebből tizenhatan díjjal tértek haza. Dobogós helyezéseket értek el csíkszéki, udvarhelyszéki, gyergyószéki és hidegségi tanulók is. Első díjat kapott a gyergyószentmiklósi Antal Csenge az 5–6. osztályosok csoportjában, 7–8. osztályosok között pedig Pál Orsolya, a székelykeresztúri Petőfi Sándor iskola diákja lett az első. Második díjat érdemelt a 4. osztályos Csíki Zsófia és Deák Boglárka, mindketten a székelyudvarhelyi Palló Imre Művészeti iskola diákjai.
A harmadik díjat kapott a hidegségi 6. osztályos Baczoni Ervin és a 8. osztályos Vrencsán Anita, aki jelenleg a csíkszeredai Nagy István-iskola tanulója. Szintén harmadik díjat nyert a 2. osztályos Deák Alexandra, a székelyudvarhelyi Orbán Balázs-iskola diákja. Antal Rozália tanítónőtől azt is megtudtuk, hogy
Gyergyószékiek a díjazottak között
A gyergyószentmiklósi Antal Csenge, a Fogarasy Mihály Általános Iskola tanulója az 5–6. osztályosok korosztályában nyerte el az első díjat az általa előadott moldvai népdallal. Csenge számos vetélkedőn nyert már, például Miskolcon egy moldvai csokorral a legjobb, aranyminősítést érdemelte ki. A hatodik osztályos kislány a versenyekre Korpos (Nagy) Zsuzsa néprajzkutatóval készül. A gyergyószentmiklósi 8 éves Gergely Kincső a Vaskertes Általános Iskola művészeti osztályának zeneszakos tanulója dicséretben részesült az országos népdalversenyen. A kislány Ádám Rebeka énektanárral készült erre a versenyre, ahol az Egyszer egy madárka..., Le az úton le, le le... népdalokat énekelte.
A közalkalmazotti bértörvény tervezetét előzetes politikai megállapodás alapján kellene megvitatni és megszavazni a parlamentben – jelentette ki kedden az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
A város által igényelt 88 millió lejes kölcsönt 125 millió lejre emelték a marosvásárhelyi tanácsosok keddi rendkívüli ülésükön, amikor arról is döntöttek, hogy mire szánják a plusz összegeket.
Hamarosan hozzáfoghatnak a csíkszentmártoni egészségügyi központ felújításához – Hargita Megye Tanácsa rendkívüli ülésen fogadta el az elkészült műszaki terveket az aktualizált költségekkel. A teljes beruházás értéke 56,3 millió lej.
A lakossági fogyasztókat nem kellene érintenie a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának esetleges leállítása – nyilatkozta kedden az Agerpresnek Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Egy gyermek esett ki egy országúton közlekedő járműből Tulcea megyében, a jelenetet pedig a mögötte haladó autó fedélzeti kamerája rögzítette. A rendőrség vizsgálatot indított az ügyben.
A Duna vízszintjének csökkenése miatt csütörtök reggel ellenőrzött módon leállíthatják a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorát – közölte kedden a Nuclearelectrica.
A meteorológusok kedden újabb sárga jelzésű hőségiasztást adtak ki az ország több mint felére. A figyelmeztetés szerda reggelig érvényes.
Befogtak egy anyamedvét és két bocsot kedden hajnalban Brassóban. Az állatokat a zernyesti Libearty medvemenhelyre szállították – közölte a brassói polgármesteri hivatal.
Románia öt tengerparti strandja került fel idén a Blue Flag (Kék Zászló) világtérképére. Ez egy nemzetközi program, amiben a tisztaság, a környezetvédelem és a tengerparti területek fenntartható fejlődése a fő szempont.
szóljon hozzá!