
Fotó: Papp Judit
Ezer fényképből választották ki az az ötvenet, amelyet a nagyközönség is láthat péntektől Marosvásárhelyen a 13. Milvus természetfotó kiállításon. Ott lesz közöttük a cserebogár után ugró kisrókáról készült felvétel is, amely idén elnyerte a nemzetközi megmérettetés fődíját.
2022. november 17., 15:172022. november 17., 15:17
Egy év kihagyás után idén ismét meghirdették a Milvus természetfotó-versenyt, immár a romániai természetfotósok szövetségével együtt, hogy még ismertebbé tegyék a nemzetközi megmérettetést.
A verseny szervezője, Papp Judit a Székelyhonnak elmondta, hogy
Mint korábban, idén is három kategóriában lehetett nevezni: általános természetfotók, ide tartoznak a tájképek, a növényekről készül felvételek. A másik kategória a vadon élő állatok, a harmadik pedig a hazai fotósoknak fenntartott volt, és ide a Romániában készült természetfotókat vártak.
Fotó: Papp Judit
Fotó: Moldován Zsolt/Milvus
A fényképeket december 4-ig naponta 8 és 15 óra 30 perc között lehet megtekinteni az üvegkupola-épületben, ahová a vártemplom felőli bejáraton lehet bejutni. Később Marosvásárhely más helyszínen is kiállítják a fotókat és más erdélyi városokban is bemutatják azokat.
Akik nem jutnak el a kiállításra megcsodálhatják a fényképeket a verseny honlapján is.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Naponta mintegy 23 ezer rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít szolgálatot a karácsonyi hosszú hétvégén.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
Az előrejelzéseknek megfelelően havazásba váltott át a csapadék az ország több régiójában, így többek között Csíkszéken is.
Családon belüli erőszakhoz kapcsolódó emberölési kísérlet miatt indult eljárás a férfi ellen, aki a gyanú szerint benzint locsolt az élettársára, és a nő testfelületének 50 százalékán égési sérüléseket szenvedett.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) az idei influenzaszezon első halálesetéről számolt be szerdán: egy 88 éves, Kolozs megyei, krónikus betegségekben szenvedő nő hunyt el. Az idős asszony nem volt beoltva influenza ellen.
Hatvan napos hatósági felügyelet alá helyezték szerdán a katonai ügyészek Olt megye prefektusát, Cosmin Florescut (PSD) és alprefektusát, Ștefan Nicolaét (PNL), akiket jogosulatlan fegyverhasználattal gyanúsítanak.
Idén is sokan járultak hozzá adományaikkal az Együtt, egymásért mozgalomhoz, és a gyergyószentmiklósi Vöröskereszt gyűjtése is eredményes volt. Ennek köszönhetően sok család számára válhatott szebbé a karácsony Gyergyószentmiklóson és Gyergyószéken.
Testfelületének 50 százalékán megégett egy nő szerdára virradóra a Szatmár megyei Ivácskó település egyik gazdaságában kitört tűzben.
szóljon hozzá!