
Fotó: Pinti Attila
Balesetveszélyes útkereszteződés nehezíti a zsögödi Harom utca lakóinak közlekedését, hiszen a Brassói útra történő kitéréskor akadályozza a kilátást a Fitód-patakán átívelő híd. Tőke Ervin önkormányzati képviselő is felhívta a veszélyre a figyelmet, hangsúlyozva, számos baleset helyszíne volt a Harom utca és a forgalmas Brassói út találkozása.
2024. július 08., 07:572024. július 08., 07:57
2024. július 08., 08:012024. július 08., 08:01
A csíkzsögödi Harom utcát kettészeli a meglehetősen forgalmas Brassói út, az ottlakók szerint szükség volna olyan intézkedésekre, amelyek biztonságosabbá tehetik a közlekedést.
„Gyalogátkelőre volna szükség, mert átmenni a boltba a Brassói úton sok türelmet és nagy odafigyelést igényel” – nehezményezte egy Harom utcai nő, aki elmesélte a Székelyhonnak, hogy gyakran több percet kénytelen állni az út szélén, hogy átjusson az úton a jelentős járműforgalom miatt
„Egy sebességkorlátozó tábla is segíthetne a helyzeten” – vélte egy másik zsögödi. A helyszínen járva megállapíthattuk, hogy annak, aki a Harom utcáról, főleg a keleti részéről próbál a Brassói útra kitérni,
„Három autó ütközött nemrég ebben az útkereszteződésben, nagyon balesetveszélyes a hely, mivel a Fitód-patakán átívelő híd miatt az útnak emelkedője van, ezért nehéz a kilátásuk a Harom utcából a Brassói útra térőknek” – vetette fel Tőke Ervin önkormányzati képviselő is a csíkszeredai képviselő-testület legutóbbi soros ülésén. Mint magyarázta,
„Szükség volna több figyelmeztető táblára, gyalogosátkelőre, olyan helyen, ahol mindkét irányban jó lehet látni a forgalmat, valamint forgalomlassító csíkozásra, azaz rázó útburkolatra” – sorolta a tanácsos.
Fotó: Pinti Attila
Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere az interpellálásra válaszolva elmondta, tudnak a helyzetről, és
Hosszútávon pedig a Szécsenyt és Zsögödöt összekötő út felújítása fog megoldást jelenteni, amely éppen a szóban forgó útkereszteződésbe fog torkollni. Ezt egy európai uniós pályázatból valósítanák meg, és része lenne a Harom utcai Olt-híd felújítása is, amelyet póthíd építése nélkül terveznek modernizálni, ugyanis ez volt az olcsóbb változata a projektnek.
Fotó: Pinti Attila
Robbanótöltettel felszerelt drónt találtak hétfőn Tulcea megyében – tájékoztatott kedden a védelmi minisztérium.
Őrizetbe vettek kedden Németországban egy román állampolgárt, akit azzal gyanúsítanak, hogy szélsőjobboldali terrorszervezet létrehozására tett kísérletet.
Egy emberkereskedelemmel kapcsolatos ügyben huszonhét Bihar megyei helyszínen tartottak házkutatásokat kedden a rendőrség, valamint a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) munkatársai.
Rendőrségi vizsgálat indult, miután egy 71 éves beteg a marosvásárhelyi sürgősségi kórház harmadik emeletéről lezuhant. A férfi egy melléképület tetejére esett, a balesetet követően pedig a sürgősségre szállították.
Érdemes figyelemmel követni az Országos Meteorológiai Igazgatóság adatait a kánikulában, hiszen többek között azt is láthatjuk, hogy mennyinek érződik a valós hőmérséklet.
A 2025-2026-os tanévben/egyetemi évben 3,518 millió iskolás és egyetemi hallgató tanult a hazai oktatási rendszerben, 33 100 fővel több, mint az előző tanévben/egyetemi évben – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Három személyautó ütközött a marosvásárhelyi Pandúrok sugárúton kedden délelőtt. Két ember sérült meg, egyiküket kórházba kellett szállítani.
Vörös jelzésű hőségriasztás lépett életbe újra kedd délelőttől Maros megyében is. A rendkívüli meleg miatt a tűzoltók a hőguta, a vízbe fulladás és a szabadtéri tüzek megelőzésére figyelmeztetik a lakosságot.
Zivatarokra figyelmeztető sárga és narancssárga jelzésű riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
1 hozzászólás