
Fotó: Gergely Imre
Eljutott az első negyven élelmiszercsomag a gyergyószentmiklósi, nehéz sorsú, egyedül élő idős személyekhez. Az Együtt, Egymásért, Szentmiklósiakért jótékonysági mozgalomhoz sokan csatlakoztak már élelmiszer-adományokkal, és a szervezők továbbra is várják a felajánlásokat.
2023. december 11., 15:002023. december 11., 15:00
A Gyergyói Hoki Klub játékosai adták át a gyergyószentmiklósi városháza szociális irodája munkatársainak hétfőn délelőtt azokat az adományokat, amelyek a csapat legutóbbi hazai mérkőzésén gyűltek össze a szurkolók felajánlásai révén.
Ezek a napokban jutnak el a nehéz körülmények közt élőkhöz. Abból, ami a november 27-én indult idei – immár tizedik – jótékonysági programban eddig összegyűlt, már elkészítették az ajándékcsomagokat, és ki is szállították a rákszorulókhoz.
Fotó: Gergely Imre
Amint Gereőffy Imola, a szociális iroda vezetője elmondta,
Az eddig átadott 40 élelmiszercsomag tartalmából 80 csomagot is készíthettek volna, így viszont valódi segítség az, amit a rászorulók átvehettek.
Az adománygyűjtés tovább folytatódik, egészen december 18-ig, ugyanis karácsonyig még sok segítségre szorulót szeretnének felkeresni a csomagokkal.
Fotó: Gergely Imre
Gereőffy Imola elmondta még, hogy azok a szervezetek, amelyek korábban partnereik voltak, és korábban is segítettek az adománygyűjtésben, idén is hozzáteszik a maguk hozzájárulását a kezdeményezéshez, de
A tartós élelmiszerek mellett nagyon örülnek az édességeknek is a megajándékozottak, és az irodavezető kéri is az embereket, hogy ha tehetik, édességgel, szaloncukorral, kaláccsal, vagyis a karácsony jelképeivel járuljanak hozzá az akcióhoz.
Jól jön a liszt, cukor, rizs konzerv és olaj is, de az igazi karácsonyi hangulathoz kellenek ezek a különlegességek is.
Európában – így Romániában is – strukturális gázolajhiány tapasztalható, ezért a térség jobban függ az importtól, mint a benzin esetében.
Meghaladta a literenkénti 9 lejt a standard gázolaj ára, standard benzint pedig már csak 8,5 lej fölötti összegért tankolhatunk a Rompetrol és az OMV töltőállomásokon Székelyföldön, miután pénteken újabb 9 banival emelkedett az üzemanyagok ára Romániában.
A tavaly februári 9,62 százalékról idén februárban 9,31 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ilie Bolojan a csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány intézkedéseket fontolgat az üzemanyagárak emelkedésének mérséklésére, ha a közel-keleti konfliktus miatt a drágulás a következő időszakban is folytatódik.
Elfogadta a kormány csütörtöki esti ülésén azt a határozatot, amely szerint július 1-től a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő a bruttó minimálbér.
Jóváhagyta csütörtök esti rendkívüli ülésén a Bolojan-kabinet a 2026-os állami költségvetés tervezetét, amelyet a parlament elé terjesztenek.
A romániai polgárok valamivel több mint fele (50,4 százalék) úgy véli, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok közötti feszültségek körülményei között Romániának egyensúlyt kellene fenntartania a két partner között – derül ki egy felmérésből.
Öt székelyföldi helyszínen mutatják be Demeter Szilárd Hazaszótár című könyvét március 14-20. között.
Nicușor Dan államfő és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön aláírták a két állam közötti stratégiai partnerségről szóló közös nyilatkozatot a Cotroceni-palotában.
Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Kárpáteurópa Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. szervezésében – közölték a szervezők csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
szóljon hozzá!