
Fotó: Gergely Imre
Eljutott az első negyven élelmiszercsomag a gyergyószentmiklósi, nehéz sorsú, egyedül élő idős személyekhez. Az Együtt, Egymásért, Szentmiklósiakért jótékonysági mozgalomhoz sokan csatlakoztak már élelmiszer-adományokkal, és a szervezők továbbra is várják a felajánlásokat.
2023. december 11., 15:002023. december 11., 15:00
A Gyergyói Hoki Klub játékosai adták át a gyergyószentmiklósi városháza szociális irodája munkatársainak hétfőn délelőtt azokat az adományokat, amelyek a csapat legutóbbi hazai mérkőzésén gyűltek össze a szurkolók felajánlásai révén.
Ezek a napokban jutnak el a nehéz körülmények közt élőkhöz. Abból, ami a november 27-én indult idei – immár tizedik – jótékonysági programban eddig összegyűlt, már elkészítették az ajándékcsomagokat, és ki is szállították a rákszorulókhoz.
Fotó: Gergely Imre
Amint Gereőffy Imola, a szociális iroda vezetője elmondta,
Az eddig átadott 40 élelmiszercsomag tartalmából 80 csomagot is készíthettek volna, így viszont valódi segítség az, amit a rászorulók átvehettek.
Az adománygyűjtés tovább folytatódik, egészen december 18-ig, ugyanis karácsonyig még sok segítségre szorulót szeretnének felkeresni a csomagokkal.
Fotó: Gergely Imre
Gereőffy Imola elmondta még, hogy azok a szervezetek, amelyek korábban partnereik voltak, és korábban is segítettek az adománygyűjtésben, idén is hozzáteszik a maguk hozzájárulását a kezdeményezéshez, de
A tartós élelmiszerek mellett nagyon örülnek az édességeknek is a megajándékozottak, és az irodavezető kéri is az embereket, hogy ha tehetik, édességgel, szaloncukorral, kaláccsal, vagyis a karácsony jelképeivel járuljanak hozzá az akcióhoz.
Jól jön a liszt, cukor, rizs konzerv és olaj is, de az igazi karácsonyi hangulathoz kellenek ezek a különlegességek is.
Elutasította hétfői ülésén a szenátus a Demeter András kulturális miniszter elleni egyszerű indítványt.
Márciusban nemcsak a tavasz érkezését várjuk, hanem szeretettel és örömmel köszöntjük a nőket, akik életet adnak, gondoskodnak és szeretnek.
Megnyitása óta a legeredményesebb hónapot zárta a székelyföldi utasokat is kiszolgáló légikikötő. A Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtéren februárban mintegy 38 ezer utast regisztráltak, a legnépszerűbb úti célok között Budapest is szerepel.
Több mint tízmillió lejes beruházással gyarapodnak a gyergyószentmiklósi iskolák. Hét tanintézménybe és az iskolás sportklubhoz is korszerű digitális eszközök, laborfelszerelések és új bútorzat érkezik.
Az Ilie Bolojan miniszterelnök által hétfőre összehívott tanácskozás résztvevői megállapodtak abban, hogy a román hatóságok elsődlegesen a konfliktusövezetben tartózkodó román állampolgárok biztonságos hazaszállítására összpontosítanak.
Arcátlan hazugságoknak' nevezte héfőn Bogdan Ivan energiaügyi miniszter azokat a „spekulációkat”, amelyek szerint a közel-keleti válság miatt a benzin vagy a gázolaj ára elérheti a literenkénti 10 lejt.
Ismét összeültek hétfőn a koalíciós pártok vezetői, hogy megvitassák a 2026-os állami költségvetés tervezetét.
Országos lakossági riasztási gyakorlatot tart az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség a Polgári Védelem Hete keretében, szerdán. A Riasztási Szerda elnevezésű akció során az ország teljes területén működtetni fogják a riasztószirénákat.
Az elmúlt 24 órában összesen 87 személyen segített a Salvamont, a Hargita megyei hegyimentőket is többször riasztották.
Összesen 35 járatot töröltek hétfőn a bukaresti Henri Coandă nemzetközi repülőtéren az Izraelbe, Dubajba, az Egyesült Arab Emírségekbe, Katarba, Egyiptomba és Jordániába közlekedő útvonalon a közel-keleti események miatt.
szóljon hozzá!