
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
Pár hete még rendkívüli hidegek voltak, most azonban megérkezett a várva vált felmelegedés. Székelyudvarhelyen, Sepsiszentgyörgyön és Marosvásárhelyen már 20 Celsius-fok fölötti nappali hőmérsékletet is mértek.
2025. március 08., 09:532025. március 08., 09:53
2025. március 08., 10:062025. március 08., 10:06
Mivel még reggelente fagypont alól indulnak a hőmérsékleti értékek, ezért rendesen megviselheti a szervezetet a nappali hőmérséklet, ugyanis
az Országos Meteorológiai Igazgatóság legmagasabb értékeket összesítő hőtérképe szerint.
A pénteki nap jó példa erre, hiszen míg Csíkszeredában 19 Celsius-fokig emelkedett a levegő hőmérséklete a délutáni órákra, addig
Így tehát joggal merül fel ezekben a napokban a kérdés, hogy mennyire öltözzünk rétegesen reggel ahhoz, hogy napközben ne leizzadva, a téli kabát terhe alatt intézzük a mindennapi tennivalókat.
Ez a dilemma pedig várhatóan az elkövetkező napokban is kitart a szélsőséges hőmérséklet-ingadozásnak köszönhetően.
Először szerveztek gyerek- és családnapot vasárnap Nagygalambfalván, amit egyebek mellett egy új játszótér és egy lépcsős vízesés felavatásával ünnepeltek meg. A sátrak között sétálva mindenki kedvére nassolhatott és programokból sem volt hiány.
A dohányzás továbbra is az egyik legsúlyosabb népegészségügyi kockázat, az új termékek népszerűsége a fiatalok körében pedig különösen aggasztó.
Egy friss felmérés szerint a romániaiak közel egyharmada úgy véli, hogy 2026 nehezebb év lesz 2025-nél.
Erős szélre, légköri instabilitásra és jelentős csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnapra az ország több régiójára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A Duna-ház, a Duna Napok lelki kincseket adott a torockói, erdélyi magyarságnak, ezért – ha már „megkóstoltatták” velük – senki ne vegye el tőlük az összetartozás érzését – kérte Csécs Márton Lőrinc torockói unitárius lelkész szombaton Torockón.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci-t a Cotroceni-palotában.
„Elítéljük a szabadkai zászlóégetést” – írta Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombat este közzétett posztban.
Közel 2900 lakossági bejelentésre reagált a rendőrség az elmúlt 24 órában, az országos ellenőrzések során pedig több mint 8400 szabálysértést állapítottak meg.
George Toderașc Galac megyei prefektus szombaton elrendelte a pénteki drónbecsapódás okozta károkat felmérő bizottság felállítását, miután az Országos Katasztrófavédelmi Bizottság gyorssegélyt hagyott jóvá az érintett családok számára.
Kijött az elsődleges rendőrségi vizsgálat a szombat délután Brassó megyében bekövezett tragikus baleset után, amelynek következtében egy felnőttet és egy kiskorút próbáltak újraéleszteni, de csak előbbit sikerült, a gyermek életét vesztette.
szóljon hozzá!