
A hókotrók bevetésre készen állnak. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A meteorológusok előrejelzései szerint Maros megye legtöbb településén kedden havas eső, havazás várható. A megyei önkormányzattal szerződésben álló vállalatok felkészültek a télre, és Marosvásárhelyen is bevetésre készek a hóeltakarítással megbízottak.
2021. december 06., 20:182021. december 06., 20:18
A megyei besorolású utakat hét övezetre osztotta a Maros megyei önkormányzat, amelynek a csúszásmentesítésre három céggel van érvényes, négy évre szóló keretszerződése – tudtuk meg Molnár Imolától, a megyei tanács sajtóosztályának munkatársától, aki azt is elmondta, az idény elején csak egy „alszerződést” kell kötni a szolgáltatókkal, és nincs szükség újabb versenytárgyalás kiírására és megszervezésére, ami korábban sok esetben késleltette tavasszal a kátyúzások elkezdését, télen pedig a hóeltakarítást.
Az öt telephelyen – Marosszentkirályon, Mezősályiban, Székelytompán, Nagyernyében és Szászrégenben – megfelelő mennyiségű csúszásgátló anyag áll rendelkezésre. Az utak csúszásmentesítéséhez szükséges sómennyiséget kilométerenként 0,6 tonnában számolják. A Maros Út- és Hídügyi Kft. a Nyárádszereda, Mezősályi, Vámosgálfalva, Marosszentkirály övezetről gondoskodik, míg a Silara Salub Kft. Gernyeszegért, Szászrégenért és környékéért felel, a Felix EM Kft. pedig Segesváron és annak környékén gondoskodik a csúszásmentes megyei besorolású utakról.
Marosvásárhelyen készen állnak a hóeltakarításra, a városháza létrehozott egy telefonszámot is – 0800800372 –, ahol a lakosság bejelentheti, ha fennakadások tapasztal. Mint a városháza sajtószóvivőjétől, Rigmányi Esztertől megtudtuk,
Rendkívüli esetben újabb gépjárműveket tudnak igényelni, hogy nagyobb hatékonysággal tisztítsák az utakat.
Ami az utcákat illeti, itt elsőbbséget élveznek a városból ki- és oda bevezető főbb utcák, az útkereszteződések, a közintézmények, kórházak, oktatási intézmények környéke. A városban 465 utca van.
Az illetékes elmondta, képtelenség minden járdát egy nap alatt letisztítani egy nagyobb havazás esetén. Rigmányi Esztertől megtudtuk, hogy azért hozták létre a telefonszámot, hogy nagy gond esetén ott is jelenteni tudják a sürgős eseteket, a fennakadásokat, ez a telefonszám éjjel-nappal, hétvégén is működik.
Kelemen Hunor szerdán közölte, hogy az RMDSZ képviselői és szenátorai nem fogják támogatni a Veștea-kormány esetleges beiktatását.
Az oktatási szakszervezetek több ezer tagja tüntetett szerdán a kormány székhelye előtt az új bértörvény tervezete ellen, majd elindultak a parlament előtti tér felé.
Idén májusban 882 177 nyugdíjas részesült szociális juttatásban, 606-tal több, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.
Egy férfi meghalt, két másik személy megsérült szerdán reggel két kamion frontális ütközése következtében a 6-os országúton, Zsuppa (Jupa) település közelében – közölte a Krassó-Szörény megyei rendőrség.
Meghalt kedden a kórházban az a 12 éves marosborgói (Mureșenii Bârgăului) lány, akit hétfőn a járdán gázolt el egy autó a Beszterce-Naszód megyei településen.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd este bejelentette, hogy szerdán benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és a miniszterjelöltek névsorát. Közlése szerint kabinetjében a PNL és a PSD politikusai mellett szakértők is helyet kapnak.
Az infláció átírja a nyaralási szokásokat, de idén sem csökken a nyaralni indulók száma Székelyföldön. Törökország és Egyiptom tartja vezető helyét a Maros megyei turisták körében, a Csíki-medencében pedig Montenegró népszerűsége nőtt meg idén.
Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.
Medvék jelenlétét jelezték több településről is a hatóságoknak kedd délután és az esti órákban. A hatóságok Ro-Alertet küldtek az érintett települések lakóinak.
Ismét emberre támadt egy medve: ezúttal Brassó megyében sebesített meg egy körülbelül 50 éves férfit. A sérült életének megmentéséért mentőhelikoptert is bevetettek, amely elsőként érkezett a helyszínre.
szóljon hozzá!