
Aki nem autóval, az iskolabusszal jutott el a megemlékezésre. Arra nem számítottak, hogy nem lesz visszaút
Fotó: Pinti Attila
A kiszabható legmagasabb bírsággal sújtotta a rendőrség a csíkszentmártoni önkormányzatot az iskolabuszok jogtalan használata miatt a hétfői úzvölgyi megemlékezésen. A pénzügyi megterhelésnél azonban még égetőbb problémát jelent, hogy mivel a busz forgalmi engedélyét is visszatartották 30 napra, nem lesz mivel iskolába szállítani a helyi gyerekeket.
2019. augusztus 29., 20:062019. augusztus 29., 20:06
2019. augusztus 29., 20:382019. augusztus 29., 20:38
Noha elsőre úgy tűnt, különösebb incidens nélkül ért véget a megemlékezés hétfőn az úzvölgyi katonatemetőben, mára kiderült, hogy több bírságot is kiszabtak a helyszínen szolgálatot teljesítő hatóságiak.
Mint Ravasz Arnoldtól, Csíkszentmárton falumenedzserétől – aki szállítási menedzserként az iskolabuszokért is felel – megtudtuk,
Azt is elmondta, hogy az említett kihágás 9000-től 16 000 lejig büntethető, őket pedig a kiszabható legmagasabb bírsággal sújtották. Még nagyobb gondot okoz továbbá, hogy
Az említett időszak ráadásul csak akkor érvényes, ha kifizetik a bírságot, amennyiben ezt nem teszik meg, hat hónapig nem közlekedhetnek az iskolabusszal. Ennek következtében hétfőn már az is fejtörést okozott, hogy miként jutnak haza az úzvölgyi temetőtől azok, akik az iskolabusszal érkeztek a megemlékezésre. Ez végül megoldódott, hiszen a moderátor felhívása után
„Csütörtök reggel jártam a rendőrségnél, hiszen szerettük volna, ha találunk valamilyen megoldást a problémára, tekintettel a közelgő iskolakezdésre, de nem tudtunk megegyezni, a harminc napot muszáj kivárni.
– emelte ki Ravasz.
A CURS-Avangarde exit poll felmérése szerint a PNL jelöltje, Ciprian Ciucu nyerte a bukaresti időközi főpolgármester-választást a szavazatok 32,7 százalékával.
Nem állt meg a rendőrök jelzésére, belehajtott egy folyóba, majd autóját hátrahagyva gyalog menekült tovább egy 29 éves férfi, aki ittasan és jogosítvány nélkül ült volánhoz Neamț megyében. Végül egy erdős területen elfogták és őrizetbe vették.
Alacsony volt a részvétel a délelőtti órákban vasárnap a bukaresti időközi főpolgármester-választáson, ahol 17 jelölt verseng azért, hogy következő négy évben betöltse a Nicușor Dan államfővé választása nyomán megüresedett tisztséget.
Nicușor Dan hétfőn és kedden Franciaországban tartózkodik, és látogatásának második napján Emmanuel Macron elnök is fogadja az Élysée-palotában.
Személygépkocsival ütközött egy autóbusz vasárnap Sinaián. Két utas enyhe sérüléseket szenvedett.
Nicușor Dan kijelentette, hogy vasárnap a Nyugathoz tartozó Romániára és egy feddhetetlen jelöltre szavazott a bukaresti időközi főpolgármester-választáson.
Vasárnap Bukarestben főpolgármestert, Buzău megyében megyei tanácselnököt, a Dâmbovița megyei Găești városában, valamint kilenc megye 11 községében polgármestert választanak.
A Moldovai Köztársaság „megelőző jellegű, néhány órás” energetikai segítséget kért Romániától, miután péntek este és szombat reggel Oroszország támadást indított Ukrajna energetikai rendszere ellen.
Legutóbbi ülésén a kormány jóváhagyta 303 állás meghirdetését az uniós helyreállítási forrásokból épített bölcsődéknél – tájékoztatott szombaton az oktatási minisztérium.
Az idei első félévben 2472 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, 17 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában; az áldozatok közül 32-en vesztették életüket, 59 százalékkal kevesebben, mint az előző év első hat hónapjában.
7 hozzászólás