
Az utóbbi három évben majdnem húszezerrel nőtt a gépkocsik száma Hargita megyében, jelenleg 165 577 szerepel a nyilvántartásban
Fotó: Pinti Attila
Hargita megyében az első félévben 7779-en vettek részt a jogosítványszerzéshez szükséges elméleti vizsgán, de csak 3084-en mentek át azon. A gyakorlati vizsgán még rosszabb volt az átmenési arány.
2024. július 19., 11:292024. július 19., 11:29
Az év első 6 hónapjában 5050, újonnan behozott gépkocsit írattak forgalomba Hargita megyében, és 1756-ot vontak ki a forgalomból – derül ki a Hargita Megyei Gépjárművezetői Engedélyeket Kibocsátó és Járműbejegyzési Közszolgálat első félévi tevékenységi jelentéséből.
Az intézménynél
Az említett időszakban ugyanakkor 1756 gépkocsit vontak ki a forgalomból.
A megyei gépjárművezetői engedélyeket kibocsátó és járműbejegyzési közszolgálat első félévre vonatkozó összesítése a jogosítványszerzéshez szükséges vizsgákról is közöl adatokat. A tájékoztatás szerint
A gyakorlati vizsgát, azaz a vezetői képességeket felmérő megmérettetést a 4444 résztvevő közül 2531-en vették sikeresen, tehát 32,5 százalékuk ment át a vizsgán. Az intézménynél az év első felében összesen 5334 időpontfoglalást és újrafoglalást végeztek a gyakorlati vizsgára.
Fotó: DRPCIV
2024 első félévében 6395 gépjárművezetői engedélyt állítottak ki a megyében, ezek közül 2534 volt a sikeres vizsga révén megszerzett jogosítvány, a többi jogosítványcsere, megújítás, és más, hasonló okokból történő jogosítványkiállítás volt. Egyébként
– derül ki a közszolgálat adataiból. Az elméleti vizsgán résztvevő vizsgázók száma viszont idén volt az említett időszakban a legmagasabb, a sikeresen vizsgázóké azonban csak a második helyen áll az elméleti és gyakorlati vizsga esetében egyaránt – 2021 első felében valamivel magasabb volt ez a szám.
Az adatokból ugyanakkor az is kitűnik, hogy 2021 első féléve óta, tehát az utóbbi három évben majdnem húszezerrel – 147 223-ról 165 577-re – nőtt a gépkocsik száma Hargita megyében. A közszolgálat nyilvántartása szerint 133 704-en rendelkeznek jogosítvánnyal a megyében.
Néhány százan gyűltek össze vasárnap este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan melletti szimpátiatüntetésen.
Körülbelül négyezren vettek részt vasárnap Nagyváradon az Ilie Bolojan miniszterelnök támogatására szervezett tüntetésen.
Csaknem duplájával haladta meg a megengedett sebességet egy autós az A1-es autópályán, ráadásul a jogosítványa is le volt járva. Az ellenőrzések során több szabálytalan sofőrt is lefüleltek a rendőrök, a kiszabott bírságok értéke 40 ezer lejre rúg.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
2 hozzászólás