
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Eredményes hétvégi rendőrségi jelenlét: több jogosítvány nélküli „sofőrt” és alkohol befolyása alatt álló sofőrt is elkaptak a Hargita megyei közlekedésrendészek.
2023. november 13., 15:332023. november 13., 15:33
Egy 41 éves, Salamás községi férfit a 153D jelzésű megyei úton intettek megállásra a közlekedésrendészek péntek délután, amikor kiderült, hogy a férfi nem rendelkezik érvényes vezetői engedéllyel semmilyen kategóriában. Nem ő volt az egyetlen, akinek az iratai nem feleltek meg, ugyanis szombaton 14 óra körül egy személygépkocsiból és pótkocsiból álló járműszerelvény 33 éves, csíkdánfalvi sofőrjét igazoltatták a hatóságiak, ám jogosítványa nem felelt meg annak a járműkategóriának, amelybe a szerelvény tartozott – áll a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményében.
Vasárnap 19 óra előtt nem sokkal pedig egy 38 éves, gyergyószentmiklósi férfit ellenőriztek a hatóságiak a 128-as megyei úton, Orotva településnél, ám a férfi ugyancsak nem rendelkezett jogosítvány nélkül vezetett gépkocsit.
Valamennyi esetben engedély nélküli járművezetés miatt indult eljárás. Pénteken a közlekedésrendészek egy 56 éves, Maros megyei férfit is megállásra intettek, nála 0,42 mg/liter alkoholszintet mért az alkoholszonda. Esetében ittas vezetés miatt indítottak eljárást a hatóságiak.
Az RMDSZ sepsiszentgyörgyi szervezetének péntek esti tisztújító küldöttgyűlésén a szövetség stratégiai igazgatójává kinevezett és az elnöki tisztségből távozó Antal Árpád helyére Miklós Zoltán parlamenti képviselőt választották meg.
Ilie Bolojan pénteken a közigazgatási kiadások csökkentését célzó törvénycsomag-tervezet elfogadását szorgalmazta, megemlítve, nem hiszi, hogy „bármi is történne”, ha például a parlamenti képviselők havi költségkeretét 10 százalékkal csökkentenék.
Legkésőbb hétfőn véglegesíti a kormány a nyugdíj és az állami fizetés halmozását szabályozó törvénytervezetet – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
Szószegéssel vádolja az RMDSZ-be belépni készülő Nagy Zoltánt, Gyergyószentmiklós polgármesterét az EMSZ gyergyószentmiklósi szervezete. Szerintük ez a lépés már egy ideje várható volt.
Még egy kiskorú eltűnését jelentették Maros megyében pénteken. A 15 éves lány csütörtökön önként távozott marosszentgyörgyi otthonából, és azóta sem tért vissza.
Jogosítvány nélküli vezetés miatt vett őrizetbe a Maros megyei rendőrség egy 26 éves férfit a repülőtér környékén pénteken.
Egy marosvásárhelyi férfi jelentette be a rendőrségen pénteken, hogy 12 éves lánya, Oltean Ana Teodora november 20-án, este 23 óra körül önként távozott otthonról, és azóta nem tért vissza. A lányt péntek este az Ady negyed környékén találták meg.
Pénteken eltűnt egy 13 éves kislány Maros megyében, Nagyernyéről. A lány 11 óra 30 perc körül önként távozott otthonából, és azóta nem tért vissza. A szülei a rendőrség segítségét kérik.
Be kell zárni azokat az állami vállalatokat, amelyeket már nem lehet megmenteni; listájukat hamarosan közzéteszi a kormány – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
Hargita megye több településén sűrű köd szállt le péntek estére. Néhol akár ötven méter alá csökkenhet a látótávolság.
szóljon hozzá!