
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Mintegy tíz gépjárművezetői engedélyt, és tizenegy forgalmi engedélyt függesztettek fel a Maros megyei rendőrség legutóbbi ellenőrzési akciója során, ugyanakkor 86 ezer lej értékben szabtak ki bírságokat különböző közúti és egyéb kihágásokért.
2023. augusztus 14., 17:262023. augusztus 14., 17:26
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye szerint augusztus 12-13 között nagyszabású ellenőrzési akciót tartottak, amely során
Mintegy 163 esetben bírságoltak 86 ezer lej értékben, ezek közül 103 közúti bírság, és 35 az együttélési normák megszegéséért, a többi egyéb kihágásért kiszabott büntetés.
A KRESZ be nem tartása miatt a pénzbírság mellett kiegészítésként tíz gépjárművezetői engedélyt, és tizenegy forgalmi engedélyt függesztettek fel. Ugyanakkor az akció során 211 személyt vizsgáltak alkoholteszttel. Az ellenőrzéseket tovább folytatják.
A Maros megyei rendőrség által közzétett információk szerint a szászrégeni közúti rendőrség egy,
A sofőrt a legközelebbi egészségügyi intézménybe kísérték vérvételre, az ügyben eljárás indult drog hatása alatti vezetés miatt.
Ugyanezen a napon, ugyanitt egy 42 éves férfit állítottak meg a szászrégeni rendőrök, akiről kiderült, hogy alkohol befolyásoltsága alatt vezetett, az alkoholteszt 0,61 milligramm légalkoholszintet mutatott ki a leheletéből. A járművezetőt legközelebbi egészségügyi intézménybe kísérték vérvételre, az ügyben eljárás indult alkohol hatása alatti vezetés miatt.
A segesvári rendőrség szintén augusztus 12-én egy 43 éves külföldi állampolgárt ellenőrzött, aki járművével Segesvár irányába közlekedett, de nem rendelkezett gépjárművezetői engedéllyel. Az ügyben eljárás indult jogosítvány nélküli vezetés miatt.
Az idei Tusványos talán legbarátságosabb estéjén már érezni lehetett, hogy közeleg a búcsú, de a nagyszínpad előtti hangulaton ennek nyoma sem látszott.
A fesztiválélmény megmarad, csak közben folyamatos matekozás zajlik: mire menjen el a napi keret? Egy nap Tusványoson könnyen elvisz 60–100 lejt, de tapasztalataink szerint a legtöbb fiatal igyekezett okosan beosztani a pénzét.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szombaton 15 óra 13 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
A szovátai szabadtéri színpadon adja elő a Bekecs Táncszínház vasárnap a Táncolva öröklődik című előadását.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
szóljon hozzá!