
Illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Közlekedési táblát, majd emlékkeresztet rongált meg autójával egy tekerőpataki férfi kedden Csíkmadaras és Dánfalva között.
2017. október 24., 18:402017. október 24., 18:40
A túlzott sebesség miatt történt közúti baleset kedd reggel Felcsíkon – tájékoztatott Incze Miklós, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság helyettes szóvivője. Az E578 jelzésű európai úton Gyergyószentmiklós felől Csíkszereda irányába közlekedő 41 éves tekerőpataki R. M. egy kanyarban elvesztette uralmát járműve fölött, amely előbb egy közlekedési táblát, majd egy útszéli emlékkeresztet rongált meg.
A balesetben a kocsi 41 éves utasa, R. K. könnyebb sérüléseket szenvedett. A vizsgálatok során kiderült, hogy a sofőr nem rendelkezett gépjárművezetői engedéllyel. Ellene gondatlanságból elkövetett testi sértés és jogosítvány nélküli vezetés miatt indítanak eljárást.
Csaknem duplájával haladta meg a megengedett sebességet egy autós az A1-es autópályán, ráadásul a jogosítványa is le volt járva. Az ellenőrzések során több szabálytalan sofőrt is lefüleltek a rendőrök, a kiszabott bírságok értéke 40 ezer lejre rúg.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
szóljon hozzá!