
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Egy nyárádszeredai rendőr június 4-én jelentette a Maros megyei korrupcióellenes ügyosztálynál, hogy egy sóváradi férfi csúszópénzt ajánlott fel neki, hogy kedvező „végkimenetelt” javasoljon az ellene indított bűnügyi kivizsgálás során.
2020. június 05., 12:512020. június 05., 12:51
A korrupcióellenes osztály tisztjei a Maros megyei ügyészséggel közösen megszervezték a tettenérést. A 41 éves sóváradi férfit letartoztatták, amikor 850 lejt akart átadni a nyárádszeredai rendőrőrs alkalmazottjának. Mint a kivizsgálás során kiderült, a sóváradi férfi 2018-ban Nyárádremete községben jogosítvány nélkül vezetett és tetten érték, bűnügyi kivizsgálás indult ellene. A csütörtöki tettenérés nyomán a 41 éves férfit 24 órára őrizetbe vették, újabb kivizsgálás indult ellene ezúttal csúszópénz felajánlása miatt.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
Repülőgépeken elkövetett lopás gyanúja miatt tizenkét bukaresti, valamint Ilfov és Prahova megyei helyszínen tart házkutatást a rendőrség csütörtökön, és 16 személyt állítanak elő.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint mérlegelhető a Kelemen Hunor RMDSZ-elnök által javasolt „fegyverszüneti kormány” létrehozása, ha nem sikerül más kormányzati megoldást találni.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy csütörtökön is folytatja az új közalkalmazotti bértörvény tervezete és az egészségügyi intézményekben tapasztalható személyzethiány miatt kirobbantott sztrájkot.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint megérzi Románia a cernavodai atomerőmű leállását, az országnak mozgósítania kell a gázerőművi, nap- és szélenergia-termelési, valamint energiatárolási kapacitásait, és növelnie kell a villamosenergia-importot.
szóljon hozzá!