
Fotó: Gergely Imre
Jogi kérdésekben és a közigazgatás terén kíván segíteni a Hargita megyei prefektúra új gyergyószentmiklósi szolgáltatása. Ha igény mutatkozik rá, hasonló indulhat a megye más régióiban is.
2021. szeptember 08., 19:572021. szeptember 08., 19:57
Szabó Zsolt prefektus és Barabás Csaba, az Arbor Vállalkozók Szövetségének elnöke sajtótájékoztatón írták alá azt a megállapodást, amely szerint jogi tanácsadási szolgáltatást biztosítanak bárki számára ingyenesen.
Amint elhangzott, az Arbor részéről érkezett a megkeresés a prefektúra felé, miszerint szükséges lenne Gyergyószentmiklóson erre, hiszen sokan nem tudják, hová is kellene fordulniuk a különböző ügyeik kapcsán. A prefektus pedig jónak látta az elképzelést, amely sokaknak a segítségére válhat.
Magánszemélyek vagy vállalkozásokat vezetők is számíthatnak a segítségére – hangzott el. Páka hangsúlyozta,
Fotó: Gergely Imre
A szakember havi egy alkalommal, minden hónap második péntekén (legközelebb október 8-án) áll az érdeklődők rendelkezésére az Arbor székhelyén (a Korona udvarán). A tanácsadást előzetes bejelentkezés alapján lehet igényelni a 0740–224002-es telefonszámon, néhány mondatban vázolva, hogy mivel kapcsolatos kérdésről van szó, azért, hogy a jogász lehetőség szerint felkészülhessen.
Szabó Zsolt prefektus elmondta, Gyergyóból érkezett az első megkeresés, jelzés, hogy szükség lenne ilyen tanácsadásra, de ha van igény, máshol is megtalálják ennek a módját.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
Udvarhelyszék után Csíkszékre is lecsapott az vihar csütörtök délután. Rövid idő leforgása alatt nagy mennyiségű víz zúdult le, amit helyenként nem tudott elnyelni az esővíz-elvezető rendszer.
Az utóbbi hetekben több kiskorú is baleset áldozata lett, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A rendőrség a kellő óvatosság és körültekintés fontosságát hangsúlyozza a szülők számára.
Udvarokat, pincéket árasztott el a nagy mennyiségű esővíz a csütörtök délutáni felhőszakadás következtében Udvarhelyszéken.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,6 százaléka vett részt csütörtökön a szaknak megfelelő választható tantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A minap történt, közfelháborodást keltő kutyabántalmazás ügyében újabb információkat kaptunk az azt nyilvánosságra hozó, Forró Bélától: nem a kutya gazdája a hibás, vagy nem úgy, ahogy első pillantásra gondolni lehetne.
Az Európai Unióban (EU) 5,1 százalékkal, az euróövezetben 4,7 százalékkal emelkedtek a lakásárak 2026 első negyedévében az egy évvel korábbihoz képest.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint elfogadhatatlanul magas a gázolaj ára Romániában.
1 hozzászólás