
Aggódnak az alkalmazottak, félnek, hogy fertőzöttek lehetnek. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Joghézagra hívja fel a közvélemény és az illetékesek figyelmét a marosvásárhelyi repülőtér szakszervezetének elnöke, aki azt sérelmezi, hogy a karanténban levő tünetmentes személyek nem tudnak koronavírustesztet csináltatni. Mint kiderült, a repülőtér egyik alkalmazottja karanténban van miután édesapját koronavírussal diagnosztizálták. Nem tudni, hogy ő megfertőződött-e vagy sem, mert nem tud tesztet végeztetni.
2020. október 06., 22:012020. október 06., 22:01
2020. október 06., 22:042020. október 06., 22:04
A Transilvania repülőtér szakszervezeti elnöke, György Emil nyílt levélben fordult a közvéleményhez, amelyben egyik alkalmazottjuk kapcsán kialakult helyzetet ismereti. Mint a Koronavírus-veszély a marosvásárhelyi reptéren című levélből kiderül, egyik alkalmazottjuk édesapját koronavírussal diagnosztizálták. A reptéri alkalmazottat, aki munkaköre miatt sok személlyel lépett kapcsolatba, 14 napra karanténba helyezték.
A reptér vezetősége, alkalmazottai biztonsága érdekében, hajlandó lenne a tesztelés költségeit kifizetni, de erre nincs lehetőség. Házhoz egyik magánlaboratórium laboránsa sem mehet, az érintett pedig 14 napig nem hagyhatja el otthonát. „Felháborítónak tartom, hogy ilyen esetben nem lehet elvégeztetni a tesztet, s várnunk kell, hogy kiderüljön, valaki közülünk megbetegszik vagy sem. Ha tudnánk, hogy ő is fertőzött, akkor minden alkalmazottnak, aki vele kapcsolatba került, el tudnánk végeztetni a tesztet, hogy tudjuk mivel állunk szemben.“
György Emil azt is elmondta, hogy a jászvásári repülőtéren minden alkalmazottat teszteltek, miután kiderült, hogy az igazgató fertőzött. A közösségi tesztelés nyomán újabb hat alkalmazottról derült ki, hogy fertőzöttek, de tünetmentesek. Ennek fényében is szükség lenne mihamarabb elvégezteti a repülőtér alkalmazottjának a tesztjét.
A Maros Megyei Egészségügyi Igazgatóság vezetője, Iuliu Moldovan szerint nekik meg van kötve a kezük, hiszen a 807-es egészségügyi minisztériumi rendelet szerint csak azokat tesztelhetik, akiknek tüneteik vannak.
Ellenkező esetben az érintett személyek számára 14 napos karantént rendelünk el. Ha a két hét leforgása alatt tüneteik lesznek, teszteljük őket. De ők nem hagyhatják el otthonaikat, hogy laboratóriumba menjenek. Ha találnak olyan magánlaboratóriumot, amely házhoz megy, akkor lesz eredményük. Ha lejár a 14 nap és még mindig fontosnak tartják a tesztet, akkor azután elmehetnek és igényelhetik, saját költségükre azt.”
Az Electrica villanyáram-szolgáltató vállalat térségünkben több helyszínen is munkálatokat tervez a következő napokban, ami miatt áramszünetre kell számítani.
Több mint egy éve jött ki az utolsó előzetes, azóta tulajdonképpen nem jelent meg hivatalos információ róla. Mit lehet tudni a jelen állás szerint november 19-én érkező GTA VI-ról? Képbehozó.
Közzétették azt a térfigyelő kamerás felvételt, amelyen a pénteki biharszentandrási motorosbaleset látható, illetve az ütközést követő cselekedetek – és pontosan erre irányítva a figyelmet osztották meg a videót.
Ritka, ősi, de jelenleg is élő geológiai különlegesség rejtőzik Korond határában, az országút szomszédságában: a Csiga-domb. Itt a mélyből feltörő sós, szénsavas víz ma is aragonitkristályokat épít, rétegről rétegre.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
Aszfaltozási munkálatok kezdődnek hétfőn Székelyudvarhelyen, az Orbán Balázs utcában hétfőtől. A következő napokban jelentős forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszokon.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 50 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
2 hozzászólás