
Úgy tűnik, hosszabb ideig megmaradhat a mostanában épített hóember
Fotó: Haáz Vince
Noha még enyhe az idő csütörtökön Székelyföld-szerte, az elkövetkező napokban igencsak le fog hűlni a levegő hőmérséklete – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat következő két napra vonatkozó előrejelzéséből.
2023. február 02., 12:002023. február 02., 12:00
A csütörtöki nap folyamán Székelyföld-szerte több helyen havazhat, ennek megfelelően a hőmérséklet is enyhébben alakul, napközben 0 és 5 Celsius-fok között. Délelőtt tizenegy órakor Csíkszeredában 0 fok volt, Székelyudvarhelyen, Sepsiszentgyörgyön és Kézdivásárhelyen 1 fok, Marosvásárhelyen pedig 2.
Péntekre ez várhatóan megváltozik, az Országos Meteorológiai Szolgálat szerint Székelyföld területén 0 és –8 Celsius-fok közötti minimumokra kell számítani, napközben pedig –3 és 3 fokra, tehát még néhol pozitív tartományba fordulhat a levegő hőmérséklete. Havazás már kevésbé valószínű.
Szombaton további lehűlés következik, –11 és –6 Celsius-fok között alakulhat éjszaka a levegő hőmérséklete, napközben pedig –1 és 4 fok várható. Havazás továbbra sem valószínű, inkább felszakadozó felhőzet, elő-előbukkanó nap.
A fesztiválélmény megmarad, csak közben folyamatos matekozás zajlik: mire menjen el a napi keret? Egy nap Tusványoson könnyen elvisz 60–100 lejt, de tapasztalataink szerint a legtöbb fiatal igyekezett okosan beosztani a pénzét.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szombaton 15 óra 13 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
A szovátai szabadtéri színpadon adja elő a Bekecs Táncszínház vasárnap a Táncolva öröklődik című előadását.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
szóljon hozzá!