
Ezeket a maximum hőmérsékleti értékeket mérték hétfőn napközben. Nem könnyű megszokni
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Kánikula lesz kedden az ország több mint felében, Olténiában és Munténia legnagyobb részében 39 Celsius-fokig emelkedhet a hőmérséklet. Székelyföldön is marad a hőség, 30–34 fokos csúccsal.
2023. július 18., 10:262023. július 18., 10:26
2023. július 18., 10:372023. július 18., 10:37
A nap folyamán Bukarestben, illetve Ialomiţa, Călăraşi, Giurgiu, Ilfov, Teleorman, Olt és Dolj megyében, valamint Mehedinţi, Gorj, Vâlcea, Argeş és Dâmboviţa megye egy részében másodfokú (narancssárga jelzésű) hőségriasztás lesz érvényben – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat figyelmeztetésére hivatkozva. Ezekben a megyékben
a kellemetlen hőérzet fokozódik, a hőmérséklet-páratartalom mutató meghaladja a kritikus 80 egységet. Éjszaka mindössze 20–22 fokra hűl le a levegő.
Kedden elsőfokú (sárga jelzésű) hőségriasztás van érvényben az ország déli, délkeleti régióiban, illetve a nyugati és a központi megyék egy részében, ahol a hőmérsékleti maximumok 33 és 37 fok között váltakoznak. A kellemetlen hőérzet fokozódik, a hőmérséklet-páratartalom mutató meghaladja a kritikus 80 egységet. Éjszaka 17–22 fokra hűl le a levegő.
az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint 30–34 Celsius-fokos csúcsértékek várhatók napközben, és elszórtan záporok alakulhatnak ki. Éjszaka 10–19 fokig hűl le a levegő hőmérséklete.
Enyhe keddi hajnal Székelyföld-szerte. Nem lenne nehéz megszokni
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Hétfőn napközben Csíkszeredában 31,9 Celsius-fokos maximum értéket jegyeztek, Székelyudvarhelyen 32,6-ot, Marosvásárhelyen 33,6-ot, Sepsiszentgyörgyön pedig 33,1-et.
A kedd hajnal enyhe volt Székelyföld-szerte, Csíkszeredában 14,9 Celsius-fok volt a legalacsonyabb hőmérséklet, Székelyudvarhelyen 17,2 fok, Marosvásárhelyen 18,3 fok. Gyergyóalfaluban és Maroshévízen csökkent a levegő hőmérséklete 14 fok alá: 13,9, illetve 13,7 fokra.
Kábítószer-kereskedelemmel kapcsolatban végeztek házkutatást Brassóban a rendőrök, amikor a gyanúsítottak az ablakon kidobálva próbáltak megszabadulni a terhelő bizonyítékoktól.
A jövő hét második felében az ország legtöbb régiójában viharossá válik az időjárás, a hőmérsékleti értékek pedig kissé elmaradnak a sokéves átlagtól – közölte szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Népviseletbe öltözött csíkszékiek és helyiek töltötték meg szombat reggel a csíkszeredai Szabadság teret: elkezdődött az Ezer Székely Leány Napja.
Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
szóljon hozzá!