A kivitelező akadályozza a nyárádszeredai piac kibővítését és fejlesztését, pedig az új vásártérre, csarnokra évek óta várnak a helyiek és környékbeliek. A félig kész oszlopok azonban nem zavarják sem az árusokat, sem a vásárlókat a piacozásban.
2024. november 13., 14:462024. november 13., 14:46
A háttérben épül az ANL tömbház
Fotó: Haáz Vince
A kivitelező akadályozza a nyárádszeredai piac kibővítését és fejlesztését, pedig az új vásártérre, csarnokra évek óta várnak a helyiek és környékbeliek. A félig kész oszlopok azonban nem zavarják sem az árusokat, sem a vásárlókat a piacozásban.
2024. november 13., 14:462024. november 13., 14:46
Ha szerda, akkor piac, és miért ne, a nyárádszeredai piac. Már a hullámzó embertömegből is jól lehet látni, hogy merre van a vásártér. Mi több, már az oda vezető utcában is a házak elé kiállva kínálják portékákat az árusok.
Fotó: Haáz Vince
A piactéren aztán a lehető legnagyobb zsibvásár fogad. Az asztalokon használt ruhák és cipők sorakoznak, mindenki keresi a legjobbat és legmegfelelőbbet. Kicsit bennebb, az asztalokon zöldséget, friss retket, sütőtököt, reszelt tormát kínálnak, de volt több helyen káposzta is. Barátságos árak, még barátságosabb eladók, akik régi ismerősként köszöntötték azt is, akit először láttak.
Két éve kötöttek szerződést a kivitelezővel a nyárádszeredai piaccsarnok kivitelezésére
Fotó: Haáz Vince
A férfiak sem maradnak látnivaló nélkül, mindenféle szerszámok, különböző alkatrészek sorakoznak egymás mellett több helyen, és reggel tíz órakor már sorba lehet állni a miccsesnél is. Látszik, hogy
Fotó: Haáz Vince
A nyárádszeredai piac kiépítésének finanszírozását 2023-ban jelentette be a fejlesztési minisztérium. A felújítást, bővítést korábban elkezdte a kisváros vezetősége, de anyagiak hiányában abba kellett hagyják.
A nyárádmenti őstermelők számára tíz faházikót állítanak fel, hogy onnan kínálhassák termékeiket. De a másfél hektáros terület bekerítése és parkolóhelyek kialakítása is szerepel a tervekben.
Fotó: Haáz Vince
Tóth Sándor, Nyárádszereda polgármestere a Székelyhonnak elmondta, hogy
Tavaly a CNI állította le országszerte az elkezdett munkálatokat. Aztán a cég, amellyel két éve megkötötték a szerződést, a 47-es sürgősségi kormányrendelet alapján kérte a gazdasági mutatók megváltoztatását, arra hivatkozva, hogy emelkedtek az árak.
Fotó: Haáz Vince
„Nekünk és a térségnek is fontos, hogy Nyárádszeredában egy korszerű vásártér, piac legyen. Ezért döntöttünk úgy, hogy a CNI által adott nyolcmillió lej mellé mi is oda tudunk tenni még 2,4 millió lejt. Az eredeti szerződéshez hozzácsatoltak egy függeléket, amely értelmében Nyárádszereda is hozzájárul a beruházáshoz. Ezt a kiegészítést október 7-én írtam alá én és a CNI képviselője, de a kivitelező cég képviselője nem jött el.
– sorolta a polgármester, aki abban reménykedik, hogy a parlamenti választások után kedvezően változik a helyzet és a kivitelező nekifog a munkálatoknak.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte szerdán a Prahova megyei törvényszék azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kovászna megyében tavaly 518 pénzbírságot róttak ki azokra, akik ok nélkül tárcsázták az 112-es sürgősségi hívószámot.
Egy napra beszüntették a munkát az észt hátterű vállalat fuvarozói Románia számos városában, közöttük Sepsiszentgyörgyön is. A Bolt egyik fuvarozója szerint a megemelt jutalék, a megszorítások és a kommunikációhiány okozza a felháborodást.
Újabb, ideiglenes célállomást jelentettek be szerdán, ahová a marosvásárhelyi reptérről utazhatunk majd.
Raluca Turcan nemzeti PNL-s képviselő szerdán bejelentette, módosító indítványt nyújt be egy általa kezdeményezett törvénytervezethez, amely lehetővé tenné az alkotmánybírák egyénenkénti anyagi felelősségre vonását az államnak okozott kár esetén.
Járdára írt verssorok jelentek meg a napokban a sepsiszentgyörgyi Olt-utcában: a tettes ismeretlen, de az ott dolgozók egy érzelmes, szerelmes ismeretlennek tulajdonítják az akciót.
Az utolsó simításokat végzi a kormány a közigazgatási reformról szóló tervezeten, amelyet sürgősségi rendelet formájában készül elfogadni – nyilatkozta szerdán Cseke Attila fejlesztési miniszter.
A legfelsőbb bíróság „trükközése” miatt Románia valószínűleg el fog veszíteni 231 millió euró uniós támogatást.
Márton Áron születésének 130. évfordulója alkalmából 2026-ot emlékévvé nyilvánította szerdán a Szenátus, elfogadva az erről szóló törvénytervezetet.
Jogerősen hét év és tíz hónap szabadságvesztésre ítélte szerdán a bukaresti ítélőtábla a „zsenimentornak” is nevezett K. Lajost két kiskorú fiú ellen elkövetett nemi erőszak miatt.
szóljon hozzá!