
Képünk illusztráció
Fotó: Kovászna Megyei Rendőrség
Fokozottan ellenőrzi május 12-ig a Kovászna megyei rendőrség a közutakon kerékpárral vagy rollerrel közlekedőket.
2024. május 09., 20:212024. május 09., 20:21
A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben hívja fel a lakosság figyelmét, hogy május 9–12. között a kerékpárosokat és rollerrel közlekedőket fogja fokozottan ellenőrizni. Mint kiemelik, fontosnak tartják, hogy a két keréken haladók betartsák a közlekedési szabályokat, óvatosan közlekedjenek, megelőzve a baleseteket.
Kovászna megyében csak az idei esztendő első négy hónapjában 14 súlyos baleset történt, amelyben 6 személy életét vesztette, tíz pedig súlyosan megsérült. Ezek közül 5 esetben szabálytalanságot elkövető kerékpáros is érintett volt a balesetben, de a gépkocsik túlzott sebessége és az útviszony figyelmen kívül hagyása is a balesetek okai között szerepelt.
A Kovászna megyei rendőrség május első napjaiban 421 esetben sújtotta pénzbírsággal azokat, akik közlekedési szabálytalanságot követtek el. Ebből 98 esetben a gyorshajtásért, 51 esetben a biztonsági öv használatának elmulasztásáért, 14 esetben szabálytalan előzését, míg 13 esetben szeszes ital fogyasztásáért büntették a gépkocsi vezetőjét. Csak májusban 34 esetben büntették meg a kerékpárosokat is, mert szabályt sértettek.
A Kovászna megyei rendőrség közleménye elrettentő példaként említi annak a 31 éves bardóczi férfinak az esetét, akit 3 év és két hónapos börtönbüntetésre ítéltek a közúti szabályszegés miatt. A férfit május 8-án, szerdán azonosították a baróti rendőrök, és miután kiderült, hogy letöltendő börtönbüntetés várja, a feketehalmi börtönbe szállították.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
szóljon hozzá!