Hirdetés
Hirdetés

Jó hír Dorin Floreáéknak a hét éve tartó perükben

Kevesebb bizonyíték van, elégedett lehet a volt városvezető. Archív •  Fotó: Haáz Vince

Kevesebb bizonyíték van, elégedett lehet a volt városvezető. Archív

Fotó: Haáz Vince

Nem használhatják fel a hírszerző szolgálat által gyűjtött információkat, az ezek alapján készült  jegyzőkönyveket bizonyítékként a Dorin Florea volt marosvásárhelyi polgármester és társai ellen indított perben – döntött a Hargita Megyei Törvényszék a hét elején hozott határozatában. A vádlottak számára ez kedvező fejlemény.

Simon Virág

2021. február 19., 11:452021. február 19., 11:45

2021. február 19., 11:482021. február 19., 11:48

A Hargita Megyei Törvényszéken 2015 óta tárgyalt per vádlottjai Dorin Florea, Marosvásárhely akkori polgármestere, illetve a városháza több alkalmazottja és az akkori polgármester tanácsadója, jelenlegi önkormányzati képviselő, Maior Sergiu Claudiu és N. M. üzletember. Az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) vádirata szerint 2013-ban az akkori polgármester megszegte az érvényben levő törvényeket és a helyi költségvetésből támogatást utalt a Marosvásárhelyi Futballklubnak. A közpénzből történt hétmillió lejes támogatás azért ütközött törvénybe, mert

a sportklubnak adóhátraléka volt az állammal szemben, és ilyen módon nem kérhetett, illetve kaphatott közpénzből támogatást.

A támogatás odaítéléséről döntő tanácsülésen részt vett a városháza akkori jegyzője, aki kézjegyével igazolta a döntés törvényességét. De a szóban forgó ülésen jelen volt az a három önkormányzati képviselő is, akik tagjai voltak a sportklub igazgatótanácsának: Maior Sergiu Claudiu, a néhai Benedek István és Fărcaș Ioan. Ők a DNA vádirata szerint tudták, hogy a sportklubnak adóhátraléka van, ezért nem kérhet és kaphat helyi költségvetési támogatást.

Félrevezetés történt?

Az elfogadott helyi tanácsi határozat alapján Florea, a városháza akkori gazdasági igazgatója és egy jogtanácsos kiállította és aláírta azt a támogatási szerződést, amely alapján kiutalták a klubnak a hétmillió lejt. A DNA azzal vádolja M. I. N. korábbi sportklubelnököt, hogy félrevezette a városháza képviselőit, elhallgatva, hogy a klub több mint 3 és félmillió lejjel tartozik a közpénzügyi igazgatóságnak, és a támogatási kérelem mellé az előző évi adóügyi bizonylatot mutatta be, nem kért újat. A sportklub akkori elnöke 

a városházi támogatásból kifizette az állammal szembeni adósságot és egy bankrészletet is.

A DNA ügyészei szerint Marosvásárhely várost 7 millió 53 ezer lejes kár érte. A több éve húzódó perben újabb tárgyalás volt a hét elején, amelyben kimondták, hogy a vádló nem használhatja fel bizonyítékként a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) által készített fényképeket, hangfelvételeket, jegyzőkönyveket. Ez a döntés, amely megegyezik több más, korrupciós vádakkal indult perben hozott határozatokkal, kedvező a vádlottak számára.

korábban írtuk

Hosszú idő után előrelépés történt Floreáék perében
Hosszú idő után előrelépés történt Floreáék perében

Közel négy órán át tartott két vádlott kihallgatása csütörtökön a Hargita Megyei Törvényszéken a Dorin Florea marosvásárhelyi polgármester és másik nyolc személy ellen a törvénytelen sporttámogatások miatt indult büntetőper tárgyalásán.

Hirdetés

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. március 24., kedd

Adrenalinfűtött helyzetben találtuk magunkat

A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.

Adrenalinfűtött helyzetben találtuk magunkat
Hirdetés
2026. március 24., kedd

Különleges programokkal készül a Figura a Színház Világnapjára

Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők. 

Különleges programokkal készül a Figura a Színház Világnapjára
2026. március 24., kedd

Ökogazdálkodás Hargita megyében: megvan, hogy általában mekkora területen válik jövedelmezővé

Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.

Ökogazdálkodás Hargita megyében: megvan, hogy általában mekkora területen válik jövedelmezővé
2026. március 24., kedd

Gyümölcsoltó Boldogasszony: a magyar nők igazi ünnepére készülnek Csinódon

Csinódon már javában készülődnek a Gyümölcsoltó Boldogasszony-napi búcsúra. Sepsiszéki Nagy Balázs néprajzos szerint a hagyományok alapján nem a kommunista időkben felfuttatott március 8-a, hanem ez a magyar nők igazi ünnepe.

Gyümölcsoltó Boldogasszony: a magyar nők igazi ünnepére készülnek Csinódon
Hirdetés
2026. március 24., kedd

Húsvét előtt jön a nyugdíj, de az egyszeri támogatás késhet

Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.

Húsvét előtt jön a nyugdíj, de az egyszeri támogatás késhet
2026. március 24., kedd

Átalakul a rezidensképzés: figyelembe veszik, hány orvos megy nyugdíjba

Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerint ezután a rendszer demográfiai adatainak figyelembe vételével döntenek majd az évente meghirdetett rezidensorvosi helyek számáról.

Átalakul a rezidensképzés: figyelembe veszik, hány orvos megy nyugdíjba
2026. március 24., kedd

Kéthetes időjárás-előrejelzés: nagyhéten még havazhat is

Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a március 23. és április 5. közötti időszakra vonatkozó kéthetes időjárás-előrejelzését. Esőre most péntekig nem nagyon lehet számítani.

Kéthetes időjárás-előrejelzés: nagyhéten még havazhat is
Hirdetés
2026. március 24., kedd

Az energiaárak miatt tovább drágulhatnak az alapélelmiszerek

A magas energia- és szállítási költségek miatt az év végéig tovább nőhet több alapvető élelmiszer ára Romániában. A előrejelzések szerint főként a nagy energiaigényű termékek drágulnak, miközben az infláció lassulására csak mérsékelt esély látszik.

Az energiaárak miatt tovább drágulhatnak az alapélelmiszerek
2026. március 24., kedd

Tízszeres ár, milliós kár: fertőtlenítőkkel és maszkokkal trükköző hálozatra csaptak le

Bukarestben és nyolc megyében több mint 30 helyszínen tartanak házkutatásokat a rendőrök és ügyészek; több céget is azzal gyanúsítanak, hogy fiktív számlázással a valós ár tízszeresére növelték bizonyos fertőtlenítőszerek és orvosi maszkok árát.

Tízszeres ár, milliós kár: fertőtlenítőkkel és maszkokkal trükköző hálozatra csaptak le
Hirdetés