
Fotó: Haáz Sándor
A Katolikus Karizmatikus Megújulási Mozgalom ötvenedik évfordulóját és erdélyi jelenlétének három évtizedes múltját ünnepelték a székelyudvarhelyi Rákóczi Sportcentrumban. A közel ezer részvevővel megtartott szombati rendezvényen imádságos programsorozattal adtak hálát a közös múltért, és áldást kértek tevékenységeikre.
2017. október 19., 15:182017. október 19., 15:18
Megteltek a lelátók és a teremben elhelyezett széksorok szombaton a Rákóczi Sportcentrumban. Az Erdélyi Katolikus Karizmatikus Megújulás tizennegyedik találkozójának vendége volt Michelle Moran evangelizátor, számos evangelizációs könyv szerzője, az ICCRS volt elnöke, akit XVI. Benedek pápa, majd Ferenc pápa is a Világiak Pápai Tanácsának tagjai közé választott. A hálaadó szentmise főcelebránsa Tamás József püspök, szónoka pedig Fülöp László miklósvári plébános volt.
Fotó: Haáz Sándor
A Kis Szent Teréz Plébánián működő Forrás közösség meghívására
– tudtuk meg a házigazdáktól.
Fotó: Haáz Sándor
A találkozó indításaként a vendéglátók és Gálfi Árpád polgármester köszöntőjét követően az Erdélyi Katolikus Karizmatikus Közösség születését, a kezdeteket Berkeczi Béla, a szervezet közép-erdélyi vezetője mutatta be. A imádságos-zenés dicsőítés után az Angliából érkezett meghívott előadó, Michelle Moran az ötven évvel ezelőtt indult katolikus megújulás kezdeteiről beszélt a hallgatóságnak. Megtudtuk,
Fotó: Haáz Sándor
A Szentatya a közös ünneplés alatt megerősítette a tényt, hogy a katolikus egyház teljes mértékben elfogadja és saját részeként kezeli a mozgalmat – részletezte Michelle Moran.
Az udvarhelyi találkozó délutánján a fiatal karizmatikus szervezetek képviselőinek zenei programjaival és tanúságtevéseivel, majd újabb dicsőítéssel és lélekemelő szentségimádással folytatódott a programsorozat. Este, a hálaadó szentmisén Tamás József püspök a paptestvéreivel koncelebrált szentmisén áldást kért az Erdélyi Katolikus Karizmatikus Megújulás tagjaira és szolgálataira.
Fotó: Haáz Sándor
Az ünnep szónoka, Fülöp László miklósvári plébános az evangéliumi kánai menyegző mának szóló tanításaként kiemelte a Jézussal való együttlétet, a szórakozást, vidámságot és örvendezést.
– hangzott el a szentbeszédben.
Fotó: Haáz Sándor
Nyomatékosította: Jézus örömteli viselkedése vonzza az embereket. Ma is szívesen megy oda, ahova meghívják. „Nem tiltja az ünneplést, hanem megszenteli azt, hogy több legyen az eszem-iszomnál. Ebből a gondolatból merítve később Pál apostol azt írja: akár esztek, akár isztok, Isten dicsőségére tegyétek. Jézus nemcsak az ima idején akar velünk lenni, hanem mindig. Ne féljünk meghívni Jézust szórakozásainkra, szabadnapjainkra, pihenésünkre, kikapcsolódásainkra is. Ahova belép, jelenléte áldássá, örömé válik.”
Az ünnep szónoka útravalót is fogalmazott: Jézus példája nyomán tudunk-e minden helyzetben mértéket tartva Isten gyermekének maradni? Végül köszönetet mondott Istennek, amiért megszenteli életünk minden eseményét, amiért nemcsak a bűnbánat idején áraszt el irgalmával, hanem a felüdülés, a vidámság idején is társunk. Ne hagyjuk ki egyetlen életeseményünkből se Istent, hiszen csak Vele lehet teljes az öröm, a vidámság és a szórakozás is.
Fotó: Haáz Sándor
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
szóljon hozzá!