
Fotó: Haáz Sándor
A Katolikus Karizmatikus Megújulási Mozgalom ötvenedik évfordulóját és erdélyi jelenlétének három évtizedes múltját ünnepelték a székelyudvarhelyi Rákóczi Sportcentrumban. A közel ezer részvevővel megtartott szombati rendezvényen imádságos programsorozattal adtak hálát a közös múltért, és áldást kértek tevékenységeikre.
2017. október 19., 15:182017. október 19., 15:18
Megteltek a lelátók és a teremben elhelyezett széksorok szombaton a Rákóczi Sportcentrumban. Az Erdélyi Katolikus Karizmatikus Megújulás tizennegyedik találkozójának vendége volt Michelle Moran evangelizátor, számos evangelizációs könyv szerzője, az ICCRS volt elnöke, akit XVI. Benedek pápa, majd Ferenc pápa is a Világiak Pápai Tanácsának tagjai közé választott. A hálaadó szentmise főcelebránsa Tamás József püspök, szónoka pedig Fülöp László miklósvári plébános volt.
Fotó: Haáz Sándor
A Kis Szent Teréz Plébánián működő Forrás közösség meghívására
– tudtuk meg a házigazdáktól.
Fotó: Haáz Sándor
A találkozó indításaként a vendéglátók és Gálfi Árpád polgármester köszöntőjét követően az Erdélyi Katolikus Karizmatikus Közösség születését, a kezdeteket Berkeczi Béla, a szervezet közép-erdélyi vezetője mutatta be. A imádságos-zenés dicsőítés után az Angliából érkezett meghívott előadó, Michelle Moran az ötven évvel ezelőtt indult katolikus megújulás kezdeteiről beszélt a hallgatóságnak. Megtudtuk,
Fotó: Haáz Sándor
A Szentatya a közös ünneplés alatt megerősítette a tényt, hogy a katolikus egyház teljes mértékben elfogadja és saját részeként kezeli a mozgalmat – részletezte Michelle Moran.
Az udvarhelyi találkozó délutánján a fiatal karizmatikus szervezetek képviselőinek zenei programjaival és tanúságtevéseivel, majd újabb dicsőítéssel és lélekemelő szentségimádással folytatódott a programsorozat. Este, a hálaadó szentmisén Tamás József püspök a paptestvéreivel koncelebrált szentmisén áldást kért az Erdélyi Katolikus Karizmatikus Megújulás tagjaira és szolgálataira.
Fotó: Haáz Sándor
Az ünnep szónoka, Fülöp László miklósvári plébános az evangéliumi kánai menyegző mának szóló tanításaként kiemelte a Jézussal való együttlétet, a szórakozást, vidámságot és örvendezést.
– hangzott el a szentbeszédben.
Fotó: Haáz Sándor
Nyomatékosította: Jézus örömteli viselkedése vonzza az embereket. Ma is szívesen megy oda, ahova meghívják. „Nem tiltja az ünneplést, hanem megszenteli azt, hogy több legyen az eszem-iszomnál. Ebből a gondolatból merítve később Pál apostol azt írja: akár esztek, akár isztok, Isten dicsőségére tegyétek. Jézus nemcsak az ima idején akar velünk lenni, hanem mindig. Ne féljünk meghívni Jézust szórakozásainkra, szabadnapjainkra, pihenésünkre, kikapcsolódásainkra is. Ahova belép, jelenléte áldássá, örömé válik.”
Az ünnep szónoka útravalót is fogalmazott: Jézus példája nyomán tudunk-e minden helyzetben mértéket tartva Isten gyermekének maradni? Végül köszönetet mondott Istennek, amiért megszenteli életünk minden eseményét, amiért nemcsak a bűnbánat idején áraszt el irgalmával, hanem a felüdülés, a vidámság idején is társunk. Ne hagyjuk ki egyetlen életeseményünkből se Istent, hiszen csak Vele lehet teljes az öröm, a vidámság és a szórakozás is.
Fotó: Haáz Sándor
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!