
A tervek már elkészültek a javításhoz, de pénzre lenne szükség
Fotó: Erdély Bálint Előd
A talaj elcsúszása miatt nagyobb részeken megrepedezett, illetve megsüllyed a Telekfalvára vezető 23-as számú községi út. A polgármesteri hivatal terveket készíttetett a javítás érdekében, azonban anyagi forrásokra van szüksége.
2022. szeptember 18., 11:082022. szeptember 18., 11:08
Többen jelezték lapunknak is, hogy bizonyos részeken megsüllyedt, illetve megrepedezett a 23-as községi út Telekfalva és a 131-es megyei út közötti szakaszon. Emiatt ugyanakkor veszélyessé váltak bizonyos részek.
Zsombori Levente, Felsőboldogfalva polgármestere megkeresésünkre elmondta, tudatában van a problémáknak és ő is úgy érzi, mielőbbi javításra szorul egy hatvanhárom méteres szakasz, ami az út alatt lévő talaj elmozdulása miatt rongálódott meg. „Sajnos agyagos talaj van az út alatt, a földrétegek pedig időről időre elmozdulnak” – magyarázta az elöljáró.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Közölte, a problémáról tájékoztatta Hargita Megye Tanácsát, segítséget kérve tőlük a megoldásra. Az intézmény javaslatára el is készíttették a javításhoz szükséges dokumentumokat, amelyekből kiderült, hogy rendbe kell hozni a sáncokat, meg kell erősíteni az utat támasztó részeket, ugyanakkor újra kell alapozni a szakaszt.
„Én bízom benne, hogy még idén, a téli időszak beállta előtt lépni tudunk az ügyben” – jegyezte meg Zsombori.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
Kilép az RMDSZ bukaresti képviselőházi frakciójából Zakariás Zoltán, az EMSZ elnöke, és a továbbiakban független képviselőként folytatja tevékenységét. A Szövetség részéről becsületbeli lemondásra szólították fel.
Meghalt egy férfi kedden egy nagyszebeni tömbházlakásban kiütött tűzben. A 65 éves férfi elszenesedett holttestét a tűzoltók találták meg.
Legalább 882 millió forintot (2,4 millió eurót) fizet vissza a magyar vásárlóknak és 437 millió forint (1,2 millió euró) bírságot fizet be a költségvetésbe a Temu online piactér európai üzemeltetője a Gazdasági Versenyhivatal eljárásának következtében.
A hőmérséklet szerdától országszerte csökkenni fog, csütörtökön és pénteken pedig az évszakhoz képest szokatlanul hideg idő várható, a hőmérsékleti értékek 8–12 fokkal alacsonyabbak lesznek a többéves átlagnál.
Kompromisszumos költségvetést fogadott el Hargita Megye Tanácsa keddi, áprilisi ülésén. Bevételi oldalon 828 millió lejjel, kiadási oldalon 907 millió lejjel számolnak. A két összeg közötti különbség egyensúlyba hozása még számos tényezőtől függ.
A Szociáldemokrata Párt (PSD), a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Béke – Románia az első frakciói kedden benyújtották a parlamentben a bizalmatlansági indítványt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) közös bizalmatlansági indítványát nagy valószínűséggel megszavazza majd a parlament, és a kormány megbukik – jelentette ki Tánczos Barna kormányfőhelyettes.
Tarr Zoltánt, a Tisza Párt alelnökét és európai parlamenti delegációvezetőjét a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Romániában nincs gázolajhiány, a helyenként jelentkező ellátási zavarokért az üzemanyag-forgalmazók a felelősek, mivel nekik kell biztosítaniuk a megfelelő logisztikát és az időben történő szállítást.
szóljon hozzá!