Használatba vette a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház azokat az orvosi eszközöket, amelyeket a MOL Románia adományozott az egészségügyi intézmény számára a Polgár-Társ Alapítvány közreműködésével. A vadonatúj betegszállító mentőautó, valamint a többi korszerű orvosi műszer és eszköz jelentősen megkönnyítette a kórházi dolgozók munkáját, a páciensek diagnosztizálását, és hozzájárult az egészségügyi szolgáltatás minőségének javításához. Ezeket a berendezéseket csütörtökön mutatták be a sajtónak.
2019. július 11., 18:002019. július 11., 18:00
Többfunkciós fotelek az onkológia osztályon
Fotó: Gábos Albin
Használatba vette a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház azokat az orvosi eszközöket, amelyeket a MOL Románia adományozott az egészségügyi intézmény számára a Polgár-Társ Alapítvány közreműködésével. A vadonatúj betegszállító mentőautó, valamint a többi korszerű orvosi műszer és eszköz jelentősen megkönnyítette a kórházi dolgozók munkáját, a páciensek diagnosztizálását, és hozzájárult az egészségügyi szolgáltatás minőségének javításához. Ezeket a berendezéseket csütörtökön mutatták be a sajtónak.
2019. július 11., 18:002019. július 11., 18:00
Többfunkciós fotelek az onkológia osztályon
Fotó: Gábos Albin
„Két hónappal ezelőtt harangoztuk be, hogy 270 ezer euró értékben adományoz orvosi eszközöket a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórháznak a MOL Románia a Polgár-Társ Alapítvány közreműködésével. Azóta sikerült ezeket az eszközöket beszerezni, és már használatba is vették az érintett osztályok” – nyitotta meg a sajtótájékoztatót Potozky László, a Polgár-Társ Alapítvány igazgatója.
Fotó: Gábos Albin
Azt tapasztalták az átadáskor, hogy
– tette hozzá Potozky.
Borviz Levente, a MOL Románia kiskereskedelmi igazgatója kiemelte, számukra fontos, hogy visszaadjanak valamit annak a közösségnek, amelyben tevékenykednek, ezért számos kulturális, sport és környezetvédelmi programot, illetve sportolókat, művészeket és tehetségeket támogattak. Idéntől pedig az egészségügy területén nyújtanak támogatást.
Fotó: Gábos Albin
A csíkszeredai kórház egy teljesen felszerelt betegszállító mentőautóval gazdagodott, a gyermekgyógyászati osztálya pedig egy nagy teljesítményű ultrahang készüléket, az újszülött-gyógyászati osztálya modern újszülött melegítő- és újraélesztő asztalt, valamint kékfény-lámpákat, míg az onkológiai osztálya tíz önszabályzó kezelő fotelt és két vénakereső eszközt kapott.
Konrád Judit kórházmenedzser arról beszélt, hogy ezeket a hiánypótló eszközöket napi rendszerességgel használják. Hozzátette, hogy a teljesen felszerelt mentőautóval hatékonyabban és sokkal jobb körülmények között tudják biztosítani a páciensek elszállítását sürgősségi ellátására, különböző vizsgálatokra, illetve a hazaszállításukat.
Kacsó Jolán, a sürgősségi osztály vezetője mutatja be az új betegszállító mentőautót
Fotó: Gábos Albin
Füstös Annamária, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház újszülött-gyógyászati osztályának vezetője szintén azt emelte ki, hogy rendszeresen igénybe veszik az új kékfény-lámpákat, amely, mivel ledes, sokkal hatékonyabban tudják vele kezelni az újszülöttkori sárgaságot. Az újszülött melegítő- és újraélesztő asztalt is már több alkalommal használták.
Holló Gergely, az onkológia osztály vezetője elmondta,
Holló Gergely onkológus a vénakereső működését mutatja be a sajtónak
Fotó: Gábos Albin
Adott esetben, ha sürgősen be kell avatkozni, vagy újjá kell éleszteni, akkor a fotelek könnyen a megfelelő pozícióba állíthatók. Az infravörös vénakereső eszköz szintén nagy segítség az osztálynak, hiszen azt is megmutatja, hol volt a korábbi kezelés idején megszúrva a beteg, így elkerülhető, hogy újra ott szúrják meg, így jobban védhetik a vérereket.
Törzsök Anikó gyermekgyógyászati szakorvos úgy értékelte az adományokat, mint egy megvalósult régi álmot. Hozzátette, eddig is működött ultrahangkészülék az osztályon, de az adományba kapott eszköz sokkal korszerűbb.
– jegyezte meg.
Ultrahang-készülék a gyermekgyógyászaton
Fotó: Gábos Albin
A MOL Románia egyébként a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház támogatása mellett 425 ezer euró értékben támogatta a bukaresti Marie Skłodowska Curie Sürgősségi Kórház épületének tetején egy helikopter leszállópálya építését.
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a felmérőt 2956 vizsgaközpontban szervezik meg.
1 hozzászólás