Használatba vette a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház azokat az orvosi eszközöket, amelyeket a MOL Románia adományozott az egészségügyi intézmény számára a Polgár-Társ Alapítvány közreműködésével. A vadonatúj betegszállító mentőautó, valamint a többi korszerű orvosi műszer és eszköz jelentősen megkönnyítette a kórházi dolgozók munkáját, a páciensek diagnosztizálását, és hozzájárult az egészségügyi szolgáltatás minőségének javításához. Ezeket a berendezéseket csütörtökön mutatták be a sajtónak.
2019. július 11., 18:002019. július 11., 18:00
Többfunkciós fotelek az onkológia osztályon
Fotó: Gábos Albin
Használatba vette a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház azokat az orvosi eszközöket, amelyeket a MOL Románia adományozott az egészségügyi intézmény számára a Polgár-Társ Alapítvány közreműködésével. A vadonatúj betegszállító mentőautó, valamint a többi korszerű orvosi műszer és eszköz jelentősen megkönnyítette a kórházi dolgozók munkáját, a páciensek diagnosztizálását, és hozzájárult az egészségügyi szolgáltatás minőségének javításához. Ezeket a berendezéseket csütörtökön mutatták be a sajtónak.
2019. július 11., 18:002019. július 11., 18:00
Többfunkciós fotelek az onkológia osztályon
Fotó: Gábos Albin
„Két hónappal ezelőtt harangoztuk be, hogy 270 ezer euró értékben adományoz orvosi eszközöket a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórháznak a MOL Románia a Polgár-Társ Alapítvány közreműködésével. Azóta sikerült ezeket az eszközöket beszerezni, és már használatba is vették az érintett osztályok” – nyitotta meg a sajtótájékoztatót Potozky László, a Polgár-Társ Alapítvány igazgatója.
Fotó: Gábos Albin
Azt tapasztalták az átadáskor, hogy
– tette hozzá Potozky.
Borviz Levente, a MOL Románia kiskereskedelmi igazgatója kiemelte, számukra fontos, hogy visszaadjanak valamit annak a közösségnek, amelyben tevékenykednek, ezért számos kulturális, sport és környezetvédelmi programot, illetve sportolókat, művészeket és tehetségeket támogattak. Idéntől pedig az egészségügy területén nyújtanak támogatást.
Fotó: Gábos Albin
A csíkszeredai kórház egy teljesen felszerelt betegszállító mentőautóval gazdagodott, a gyermekgyógyászati osztálya pedig egy nagy teljesítményű ultrahang készüléket, az újszülött-gyógyászati osztálya modern újszülött melegítő- és újraélesztő asztalt, valamint kékfény-lámpákat, míg az onkológiai osztálya tíz önszabályzó kezelő fotelt és két vénakereső eszközt kapott.
Konrád Judit kórházmenedzser arról beszélt, hogy ezeket a hiánypótló eszközöket napi rendszerességgel használják. Hozzátette, hogy a teljesen felszerelt mentőautóval hatékonyabban és sokkal jobb körülmények között tudják biztosítani a páciensek elszállítását sürgősségi ellátására, különböző vizsgálatokra, illetve a hazaszállításukat.
Kacsó Jolán, a sürgősségi osztály vezetője mutatja be az új betegszállító mentőautót
Fotó: Gábos Albin
Füstös Annamária, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház újszülött-gyógyászati osztályának vezetője szintén azt emelte ki, hogy rendszeresen igénybe veszik az új kékfény-lámpákat, amely, mivel ledes, sokkal hatékonyabban tudják vele kezelni az újszülöttkori sárgaságot. Az újszülött melegítő- és újraélesztő asztalt is már több alkalommal használták.
Holló Gergely, az onkológia osztály vezetője elmondta,
Holló Gergely onkológus a vénakereső működését mutatja be a sajtónak
Fotó: Gábos Albin
Adott esetben, ha sürgősen be kell avatkozni, vagy újjá kell éleszteni, akkor a fotelek könnyen a megfelelő pozícióba állíthatók. Az infravörös vénakereső eszköz szintén nagy segítség az osztálynak, hiszen azt is megmutatja, hol volt a korábbi kezelés idején megszúrva a beteg, így elkerülhető, hogy újra ott szúrják meg, így jobban védhetik a vérereket.
Törzsök Anikó gyermekgyógyászati szakorvos úgy értékelte az adományokat, mint egy megvalósult régi álmot. Hozzátette, eddig is működött ultrahangkészülék az osztályon, de az adományba kapott eszköz sokkal korszerűbb.
– jegyezte meg.
Ultrahang-készülék a gyermekgyógyászaton
Fotó: Gábos Albin
A MOL Románia egyébként a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház támogatása mellett 425 ezer euró értékben támogatta a bukaresti Marie Skłodowska Curie Sürgősségi Kórház épületének tetején egy helikopter leszállópálya építését.
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
1 hozzászólás