Használatba vette a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház azokat az orvosi eszközöket, amelyeket a MOL Románia adományozott az egészségügyi intézmény számára a Polgár-Társ Alapítvány közreműködésével. A vadonatúj betegszállító mentőautó, valamint a többi korszerű orvosi műszer és eszköz jelentősen megkönnyítette a kórházi dolgozók munkáját, a páciensek diagnosztizálását, és hozzájárult az egészségügyi szolgáltatás minőségének javításához. Ezeket a berendezéseket csütörtökön mutatták be a sajtónak.
2019. július 11., 18:002019. július 11., 18:00
Többfunkciós fotelek az onkológia osztályon
Fotó: Gábos Albin
Használatba vette a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház azokat az orvosi eszközöket, amelyeket a MOL Románia adományozott az egészségügyi intézmény számára a Polgár-Társ Alapítvány közreműködésével. A vadonatúj betegszállító mentőautó, valamint a többi korszerű orvosi műszer és eszköz jelentősen megkönnyítette a kórházi dolgozók munkáját, a páciensek diagnosztizálását, és hozzájárult az egészségügyi szolgáltatás minőségének javításához. Ezeket a berendezéseket csütörtökön mutatták be a sajtónak.
2019. július 11., 18:002019. július 11., 18:00
Többfunkciós fotelek az onkológia osztályon
Fotó: Gábos Albin
„Két hónappal ezelőtt harangoztuk be, hogy 270 ezer euró értékben adományoz orvosi eszközöket a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórháznak a MOL Románia a Polgár-Társ Alapítvány közreműködésével. Azóta sikerült ezeket az eszközöket beszerezni, és már használatba is vették az érintett osztályok” – nyitotta meg a sajtótájékoztatót Potozky László, a Polgár-Társ Alapítvány igazgatója.
Fotó: Gábos Albin
Azt tapasztalták az átadáskor, hogy
– tette hozzá Potozky.
Borviz Levente, a MOL Románia kiskereskedelmi igazgatója kiemelte, számukra fontos, hogy visszaadjanak valamit annak a közösségnek, amelyben tevékenykednek, ezért számos kulturális, sport és környezetvédelmi programot, illetve sportolókat, művészeket és tehetségeket támogattak. Idéntől pedig az egészségügy területén nyújtanak támogatást.
Fotó: Gábos Albin
A csíkszeredai kórház egy teljesen felszerelt betegszállító mentőautóval gazdagodott, a gyermekgyógyászati osztálya pedig egy nagy teljesítményű ultrahang készüléket, az újszülött-gyógyászati osztálya modern újszülött melegítő- és újraélesztő asztalt, valamint kékfény-lámpákat, míg az onkológiai osztálya tíz önszabályzó kezelő fotelt és két vénakereső eszközt kapott.
Konrád Judit kórházmenedzser arról beszélt, hogy ezeket a hiánypótló eszközöket napi rendszerességgel használják. Hozzátette, hogy a teljesen felszerelt mentőautóval hatékonyabban és sokkal jobb körülmények között tudják biztosítani a páciensek elszállítását sürgősségi ellátására, különböző vizsgálatokra, illetve a hazaszállításukat.
Kacsó Jolán, a sürgősségi osztály vezetője mutatja be az új betegszállító mentőautót
Fotó: Gábos Albin
Füstös Annamária, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház újszülött-gyógyászati osztályának vezetője szintén azt emelte ki, hogy rendszeresen igénybe veszik az új kékfény-lámpákat, amely, mivel ledes, sokkal hatékonyabban tudják vele kezelni az újszülöttkori sárgaságot. Az újszülött melegítő- és újraélesztő asztalt is már több alkalommal használták.
Holló Gergely, az onkológia osztály vezetője elmondta,
Holló Gergely onkológus a vénakereső működését mutatja be a sajtónak
Fotó: Gábos Albin
Adott esetben, ha sürgősen be kell avatkozni, vagy újjá kell éleszteni, akkor a fotelek könnyen a megfelelő pozícióba állíthatók. Az infravörös vénakereső eszköz szintén nagy segítség az osztálynak, hiszen azt is megmutatja, hol volt a korábbi kezelés idején megszúrva a beteg, így elkerülhető, hogy újra ott szúrják meg, így jobban védhetik a vérereket.
Törzsök Anikó gyermekgyógyászati szakorvos úgy értékelte az adományokat, mint egy megvalósult régi álmot. Hozzátette, eddig is működött ultrahangkészülék az osztályon, de az adományba kapott eszköz sokkal korszerűbb.
– jegyezte meg.
Ultrahang-készülék a gyermekgyógyászaton
Fotó: Gábos Albin
A MOL Románia egyébként a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház támogatása mellett 425 ezer euró értékben támogatta a bukaresti Marie Skłodowska Curie Sürgősségi Kórház épületének tetején egy helikopter leszállópálya építését.
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
Sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldova, Dobrudzsa, Munténia, és Olténia 23 megyéjének egyes térségeire.
Naponta 800 munkás, több mint 700 munkagép dolgozik a Marosvásárhely-Nyárádszereda autópálya-szakasz építésén, ahol már elkezdték az aszfaltozást – közölte Horațiu Cosma, a szállításügyi minisztérium államtitkára a közösségi oldalán.
Újabb sárga jelzésű hőségriasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): szerdán nyolc megyében, csütörtökön pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetője, Dominic Fritz és Kelemen Hunor szövetségi elnök szerdán egyeztet a kisebbségi kormány megalakításáról és a miniszterelnök-jelöltről.
Megkezdődött a Nemzeti Liberális Pártban (PNL) az Adrian Veștea kormányát támogató párttagok kizárási eljárása, amelyet a párt új alapszabályának bukaresti törvényszéki bejegyzése után zárnak le – jelentette be Ionel Bogdan képviselő.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
1 hozzászólás