
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Őrizetbe vett két nőt a rendőrség csütörtökön, miután a megalapozott gyanú szerint 90 ezer lejt loptak el egy ludasi tömbház pincéjéből, még októberben – derül ki a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből.
2023. december 08., 14:062023. december 08., 14:06
A rendőrség még október 26-án indított nyomozást, miután egy ludasi tömbház pincéjéből eltulajdonítottak 90 ezer lejt. A nyomozást követően december 7-én három házkutatást tartottak, melynek során dokumentumokat, telefonokat, valamint 82 ezer lejt foglaltak le. A ludasi rendőrök három elfogatóparancsot is kiadtak, és két helyi nőt 24 órára őrizetbe vettek.
A bizonyítás és az ügy részleteinek tisztázása érdekében a nyomozás ügyészi felügyelettel tovább folytatódik minősített lopás megalapozott gyanújával.
Nicușor Dan államfő ukrán hivatali partnerével, Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt szerdán Kijevben.
Gyököt kell vonni a Parajddal kapcsolatos eurómilliós politikusi bejelentésekből: a bányakatasztrófa által sújtott sóvidéki település az Európai Unió Szolidaritási Alapjából nemrég megítélt 14,3 millió euró töredékét kaphatja meg.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezte a kézdivásárhelyi bíróság azt a 30 éves férfit, aki a gyanú szerint féltékenységből brutálisan bántalmazott egy 20 éves nőt. Az ügyészség tájékoztatása szerint az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.
Megrongálta az aszfaltutat és fákat döntött ki a szerda délutáni vihar Székelyvarságon.
Az Európai Unióban a 16–24 évesek csaknem háromnegyede rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, Románia azonban továbbra is az utolsók között szerepel: csak Bulgáriát előzi meg az Eurostat friss felmérése szerint.
Július 20-ától jelentkezhetnek a magánszemélyek a 2026-os roncsautóprogramra, amelynek keretében állami támogatással vásárolhatnak új gépkocsit. A program idei költségvetése 300 millió lej.
Két jogosítvány nélküli sofőrt is kiszűrtek a közúti forgalomból kedden a Hargita megyei rendőrök, egyikük ráadásul jelentős mennyiségű alkoholt is fogyasztott vezetés előtt.
Az elmúlt hat napban összesen 55 sürgősségi beavatkozást hajtottak végre a Hargita megyei hivatásos tűzoltók. Tűzesetekhez, közlekedési balesetekhez és árvízi károk elhárításához is vonultak az egységek.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó törvények elfogadása létfontosságú Románia számára.
2025-ben is az ajánlott szint alatt maradt a gyermekek átoltottsága Romániában, az UNICEF és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerdán közzétett jelentése szerint.
szóljon hozzá!