
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Egy feljelentést követően 9600 lejt és egy mobiltelefont juttatott vissza a rendőrség egy csíkszeredai férfinak, aki óvatlan volt, így meglopták – írja csütörtöki közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2024. február 29., 14:582024. február 29., 14:58
Egy 40 éves férfi tett feljelentést a rendőrségen február végén Csíkszeredában, miután egy nő, akit felhívott a lakásába, meglopta. A nő személyazonossága ismeretlen volt a férfi számára, a rendőrség azonban alapos nyomozást követően azonosítani tudta a lopással gyanúsított illetőt. A 39 éves csíkszeredai nőnél megtalálták a férfitól eltulajdonított javakat – 9600 lejt és egy mobiltelefont, sőt egy 400 lej értékű vásárlás nyugtáját. A rendőrök a javakat visszaszolgáltatták a tulajdonosnak, a nő ellen pedig eljárást indítottak.
A rendőrségi közleményben felhívják a figyelmet, hogy mindenki legyen óvatos, ne bízzák idegenekre javaikat, illetve ne osszanak meg információkat otthonukról vagy vagyontárgyaikról, otthonról távozáskor pedig zárjanak be minden ajtót és ablakot. Amennyiben bűncselekmény elkövetésének szándékait gyanítja bárki, azonnal hívják a 112-es segélyhívószámot.
Minisztereihez hasonlóan Orbán Viktor volt kormányfő is eladományozza a neki járó végkielégítést.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökével, Ilie Bolojannal tárgyalt szombaton Temesváron a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga jelzésű riasztást adott ki felhőszakadás miatt öt megyére, és sárga jelzésű riasztást felhőszakadás, jégeső és viharos szél miatt 19 megyére, valamint Bukarestre.
Több településen is medvék jelenléte miatt riasztotta a lakosságot a Hargita megyei katasztrófavédelem az elmúlt napokban. A párzási időszakban a vadállatok gyakrabban tűnnek fel a települések közelében, és napközben is aktívabbak a megszokottnál.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök egyeztetést ígért a pénzügyminisztérium képviselőivel az e-Factura rendszer kiterjesztéséről, megvizsgálják, feltétlenül szükséges-e bevezetni az intézkedést a kisvállalkozást működtető magánszemélyek esetében is.
A Bucsecs-hegység magashegyi túraútvonalai még zárva maradnak ebben az időszakban, figyelembe véve, hogy az Omu-csúcson a hóréteg vastagsága meghaladja a másfél métert, és a hétvégén ismét havazás várható.
Hantavírus-fertőzést igazoltak pénteken egy betegnél az aradi megyei sürgősségi kórházban, de állapota jó. A PCR-teszt pozitív lett, a vírus törzsét azonban egyelőre nem azonosították.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Szövetségi Képviselők Tanácsának Kolozsváron tartott ülése után kijelentette, a szövetség elsődleges célja a korábbi kormánykoalíció újraalakítása, de nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy az RMDSZ ellenzékbe vonuljon.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
szóljon hozzá!