
Fotó: Szilveszter Szabolcs
Kigyulladt Kézdivásárhely egyik ipari parkjában található fémmegmunkáló üzem pénteken kora reggel. A tűzoltók nagy erőkkel vonultak a helyszínre, ahol személyi sérülés nem történt, de jelentős anyagi kár keletkezett.
2024. június 07., 10:262024. június 07., 10:26
2024. június 07., 10:302024. június 07., 10:30
A tűzoltókhoz fél 7 körül érkezett a riasztás a 2-es számú ipari parkban keletkezett tűzről.
A helyszínre három tűzoltóautóval, egy emelőkosaras gépjárművel, és egy rohammentő-kocsival szálltak ki a kézdivásárhelyi tűzoltók, egy másik egységet pedig a berecki tűzoltóságtól vezényeltek ki.
így a helyzet felmérését követően a sepsiszentgyörgyi tűzoltóságot is segítségül hívták.
A tűzeset során személyi sérülés nem történt, azonban
A tűz keletkezésének okait még vizsgálják.
Fotó: Fejér Áron
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
Az írásbeli vizsgákkal folytatódik hétfőn az érettségi. Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint hétfőn román nyelvből és irodalomból mérik fel a tanulók tudását.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!