
Fotó: Pinti Attila
Új, korszerűen felszerelt épületet kap a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház, valamint befejezik az évek óta épülő jégpályát Marosvásárhelyen – szerdán írták alá a két beruházás kivitelezési szerződését Kelemen Hunor RMDSZ-elnök és Cseke Attila fejlesztési miniszter jelenlétében Bukarestben.
2022. szeptember 28., 15:382022. szeptember 28., 15:38
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház új épületét komputertomográffal és röntgengéppel is ellátják, valamint a sürgős laborvizsgálatok elvégzésére is kialakítják a szükséges infrastruktúrát. A jelenlegi épületet is helyreállítják, külön részlegben fog működni a gyermekgyógyászat és a felnőttek sürgősségi ellátása.
– idézi Kelemen Hunort az RMDSZ közleménye.
Marosvásárhelyen megépül a jégkorongozásra és korcsolyázásra alkalmas jégpálya: befejezik a másfél évtizede elkezdett munkálatokat, emellett javítják a padlót, a falakat és fedett jégpályává módosítják a létesítményt. A tervek szerint a 60x30 méteres korcsolyapályát kétezer férőhelyes lelátóval, öltözőkkel, edzőteremmel látják el, valamint orvosi ellátásra és doppingtesztelésre is alkalmas termeket alakítanak ki.
Mint Cseke Attila fejlesztési miniszter kifejtette, a két beruházásra mintegy 80 millió lejes támogatást biztosít a fejlesztési minisztérium – olvasható az RMDSZ honlapján.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
Repülőgépeken elkövetett lopás gyanúja miatt tizenkét bukaresti, valamint Ilfov és Prahova megyei helyszínen tart házkutatást a rendőrség csütörtökön, és 16 személyt állítanak elő.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint mérlegelhető a Kelemen Hunor RMDSZ-elnök által javasolt „fegyverszüneti kormány” létrehozása, ha nem sikerül más kormányzati megoldást találni.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy csütörtökön is folytatja az új közalkalmazotti bértörvény tervezete és az egészségügyi intézményekben tapasztalható személyzethiány miatt kirobbantott sztrájkot.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint megérzi Románia a cernavodai atomerőmű leállását, az országnak mozgósítania kell a gázerőművi, nap- és szélenergia-termelési, valamint energiatárolási kapacitásait, és növelnie kell a villamosenergia-importot.
Az általános sztrájk első napjához képest szerdán növekedett a hivatalosan tiltakozó dolgozók száma a Hargita megyei nagyobb kórházakban. Szintén szerdán arról döntött a kormány, hogy országszerte 6850 állás betöltését engedélyezi az egészségügyben.
A Duna vízszintjének további csökkenésétől függően szerda este vagy csütörtök reggel ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát is – jelentette be a Nuclearelectrica.
szóljon hozzá!