
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Két, 19 éves fiatal és egy 47 éves férfi nevére adott ki előzetes letartoztatási parancsot a Hargita Megyei Törvényszék, miután meggyanúsították őket, hogy tiltott, pszichoaktív szereket forgalmaztak.
2024. október 17., 19:232024. október 17., 19:23
Hargita Megyei Rendőrség sajtóosztályától megtudtuk, hogy az elmúlt napokban tartott házkutatások nyomán három személyt helyeztek előzetes letartóztatásba drogügy miatt.
A Hargita Megyei Rendőrség szervezett bűnözés elleni osztálya, valamint a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) kábítószer-kereskedelem munkatársai több házkutatást tartottak az elmúlt napokban. Október 15-én
Itt lefoglaltak az udvarról 74 , különböző fejlődési szakaszban levő növényt és a házból más 11 növényt és szárított leveleket, de rügyeket és magokat is.
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Székelyudvarhelyen egy 19 éves fiatalt tetten értek, amikor, eladás céljából magánál tartott 100 grammnyi, 2MMC néven futó pszichoaktív szert, amit egy másik, szintén 19 éves fiataltól vásárolt. Az ügy felgöngyölítés érdekében
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Október 15-én őrizetbe vették a két, 19 éves és egy 47 éves gyanúsítottat. A Hargita megyei törvényszék elrendelte, hogy mindhármukat helyezzék előzetes letartoztatásba.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy jövő héten újraindulhat az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) kibertámadás miatt leállt tevékenysége.
Nőtt a bejelentett családon belüli erőszakos esetek száma Hargita megyében: az év első felében 261 bűncselekményt jegyeztek, szemben a tavalyi azonos időszak 199 esetével. A rendőrség szerint az áldozatok nagyobb bizalommal fordulnak a hatóságokhoz.
Újabb két korszerű és környezetbarát bölcsődét adtak csütörtökön át Hargita megyében. Az új intézmények Siménfalván, valamint Csíkszentgyörgy községben, Csíkbánkfalván épültek.
A természettudományok és a matematika-informatika szakokra volt a legnehezebb idén bejutni a nyolcadik osztályt végzetteknek Székelyföldön. A magyar tagozaton 8,80 volt a legmagasabb utolsó bejutási átlag az egyik székelyföldi líceumban.
A Henley Passport Index júliusi adatai szerint a román útlevél a 11. helyen áll a világon, ami Románia eddigi legjobb helyezése ebben a rangsorban – közölte csütörtökön a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu ügyvivő belügyminiszter.
Aláírták a gyergyószentmiklósi Mobilitás 2 projekt kivitelezési szerződését, így augusztusban kezdődhetnek a munkálatok. A közel 15 millió lejes beruházás többek között útfelújítást, új járdákat, parkolókat és zöldfelületek rendezését is magában foglalja.
Több mint 23 köbméter, eredetét igazoló okmányok nélküli faanyagot találtak a rendőrök egy Hargita megyei erdészeti vállalkozásnál végzett ellenőrzés során. Az érintett cégre 10 ezer lejes bírságot szabtak ki, a faanyagot pedig elkobozták.
Alexandru Rogobete szociáldemokrata (PSD) képviselő csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy módosító javaslatot nyújtott be, amellyel mentesítené az egészségügyet a létszámstop alól.
Több mint száz alkohol és drogtesztet végzett a közúti rendőrség Tusványos első két napján, azonban mindegyik eredménye negatív lett. Műszaki meghibásodások miatt azonban kilenc sofőrt büntettek összesen valamivel több mint 5 ezer lejes bírsággal.
A magyar autonómiatörekvések jelenéről és jövőjéről vitáztak Tusványos második napján politikusok, jogászok és nemzetpolitikai szereplők. A beszélgetés középpontjában Székelyföld, Vajdaság és az európai kisebbségvédelem állt.
szóljon hozzá!