
Fotó: Maros megyei rendőrség
Jelentkezett a rendőrségen az a nő, aki augusztusban egy meghibásodott bankautomatából 21 800 lejt tulajdonított el.
2022. szeptember 15., 16:152022. szeptember 15., 16:15
A nőt augusztus 8-a óta körözi a rendőrség, miután sokáig nem akadtak a nyomára, a napokban a médiában közöltek felhívást az elkövető fénykével. Az elkövető csütörtökön, azaz szeptember 15-én jelentkezett a rendőrségen. A hatósági közlemény szerint a továbbiakban kivizsgálják az ügyet.
Mint beszámoltunk róla, augusztus 8-án az egyik marosvásárhelyi bankfiók automatájába szeretett volna egy illetékes 21 800 lejt betenni. A gép azonban meghibásodott és nem fogadta be a pénzt, de ezt a személy nem észlelte, és nem jelentette a banknak. A szóban forgó hölgy talált rá a pénzre, amit magához vett és távozott a helyszínről.

Talált javak eltulajdonítása miatt köröz a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság egy ismeretlen nőt, aki augusztus 8-án egy meghibásodott bankautomatából 21 800 lejt tulajdonított el.
Egy autóbalesethez és két tűzesethez riasztották szombatról vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei tűzoltókat.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
Nem maradt egyetlen olyan töltőállomás Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson sem, ahol 9 lejnél olcsóbban lehetne tankolni: a legfrissebb adatok szerint minden nagy szolgáltatónál átlépte ezt a határt az üzemanyag ára.
Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
1 hozzászólás