
Most úgy néz ki, elmarad idén az Ezer Székely Leány Napja. Archív
Fotó: Farkas Tamás
Az augusztus 31-ig felfüggesztendő tömegrendezvények kérdésében is döntöttek pénteken, a csíkszeredai képviselő-testület áprilisi soros ülésén.
2020. április 24., 16:282020. április 24., 16:28
2020. április 24., 16:292020. április 24., 16:29
A képviselő-testületi tagok úgy határoztak, hogy az említett időpontig megszavazzák a szabadidős tömegrendezvények felfüggesztését Csíkszeredában – tudatta lapunkkal Füleki Zoltán alpolgármester, hozzátéve, hogy e nyárvégi dátumot felül fogja vizsgálni az önkormányzat a júniusi soros tanácsülésen, figyelembe véve a járvány okozta körülményeket és a kormány intézkedéseit. Az alpolgármester egyébként úgy véli,
Az utóbbi eseményre előírt összeget átcsoportosították a katasztrófavédelmi költségvetésbe.
Napirenden volt többek között még a Nagy István Művészeti Szakközépiskola számára egy sportterem megvalósíthatósági tanulmányának előkészítése, a Cimbora Óvoda felújítása, a Nagy Imre Általános Iskola udvarrendezése, továbbá a Kájoni János és Kós Károly szakközépiskolák felújítása, amiket elfogadott a testület. Elvi döntés született továbbá a Szék II utca felújításáról.
Ráduly Róbert Kálmán polgármester azt tudatta, hogy a város által a megyei mentőszolgálat számára megvásárolt két mosó- és szárítógépet az eladó nem szállította le, noha a pénzösszeget már napokkal korábban átutalták az elektronikai cikkeket forgalmazó cégnek. Kijelentette, panasszal fognak élni a fogyasztóvédelemnél, és remélik az ügy mihamarabbi lezárást.
A kulturális minisztérium felvette a szombaton a 79. Cannes-i Filmfesztiválon Arany Pálmával díjazott Fjord című filmet azon stratégiai kulturális projektek listájára, amelyek finanszírozásban részesülnek az Oscar-díjra való jelöléshez.
A háborút nem egy szuperhatalom nyeri meg, hanem a mindenható szeretet, az emberiséget a nyomortól nem a megszámolhatatlan gazdagság, hanem a szeretet kifogyhatatlan ajándéka szabadítja meg – mondta XIV. Leó pápa a vatikáni Szent Péter-bazilikában.
Körülbelül 100 métert zuhant a Bucsecs-hegységben az a két turista, akiket a hegyimentőknek végül sikerült megmenteniük vasárnap.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 5 óra 2 perckor Vrancea megyében.
Heves vita bontakozott ki a gyimesbükki Rákóczi-vár felújítása körül, miután Dan Tanasă AUR-os parlamenti képviselő bírálni kezdte a beruházást, illetve annak állami finanszírozását
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Felemelő és feltöltő az az összetartozás és szeretet, ami csak itt tapasztalható meg – vélik a zarándokok, akiket arról kérdeztünk, miért látogatnak évről évre a Nagy- és Kissomlyó-hegy közötti nyeregbe, a Hármashalom-oltárhoz pünkösdkor.
Az összmagyarság ünnepe, tízezrek találkozási pontja, „hazatérés” és még sorolhatnánk a csíksomlyói búcsú jelzőit. Újabb fotós összeállításunkban ezúttal a csíksomlyói búcsú arcait mutatjuk, akiken megakadt a fotósaink szeme és lencséje.
A búcsújárás elengedhetetlen kellékei a feszületek, zászlók, egyházi jelképek, amik tájékozódási pontként is szolgálnak a több százezres tömegben. Fotósaink képein mutatjuk az idei búcsú legszembetűnőbbjeit.
Az idei pünkösdszombaton is kegyes, sőt „túl kegyes” volt az időjárás a zarándokhoz, akik tűző napsütésben, nyárias melegben vehettek részt a búcsús szentmisén, Csíksomlyón. Fotókon mutatjuk.
szóljon hozzá!