
Fotó: Ani Panga
Erős széllel és jókora darabnyi jegekkel érkezett a vihar a Szászrégenen felül levő Felső-Maros menti településekre szerda délután. A meteorológusok narancssárga jelzésű riadót bocsátottak ki, amely szerda 22 óráig tart, elsősorban Szászrégen és Déda közötti településeket, de a Felső-Nyárád menti településeket is érinti.
2019. május 15., 20:032019. május 15., 20:03
2019. május 15., 20:402019. május 15., 20:40
Marosvécsi lakók számoltak be arról, hogy hat óra környékén hosszasan tartó jégeső esett,
A jég nem esővel jött, így semmi nem enyhítette a jégdarabok erejét.
Az útügyi igazgatóságtól kapott adatok szerint Marosvécsen és a közelében levő Monosfalu településen az úttestet is vastag réteg jég borította. A tűzoltóság sajtószóvivője, Cristian Virag érdeklődésünkre elmondta, hogy este hét óráig sehol nem kértek segítséget a polgármesterek, lakók tőlük az esetleges viharkárok elhárítására.
A jégeső után Marosvécsen:
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
szóljon hozzá!