
Fotó: Esti din Targu Mures daca.../Facebook
Narancssárga viharjelzést követően érkezett hétfőn, a kora délutáni órákban az erős szél és az eső Maros megyébe, sok helyszínen károkat okozva. A vihar Hargita megyén is átvonult, és főként az alcsíki településeken okozott károkat.
2022. április 25., 14:512022. április 25., 14:51
2022. április 25., 18:522022. április 25., 18:52
Kora délután érkezett a figyelmeztetés a Ro-Alert rendszeren keresztül, hogy Maros megyében erős viharra lehet számítani, akár óránként 90–100 kilométeres sebességgel is fújhat a szél. A jelzés időpontjában már legalább tíz perce felkerekedett a szél és ágakat, leveleket, erkélyekre kitett virágcserepeket mozdított el a helyükről. Ezzel párhuzamosan Facebookon egyre több fotó jelent meg a viharkárokról is.
Fotó: Esti din Targu Mures daca.../Facebook
Voltak, akik a sáromberki gólyafészkeket figyelték, egyikben a két gólya állva várta, hogy a csapós eső és szél elvonuljon. A másikban fészekben, vélhetőleg a tojásait védő gólya ült, akire pár faág is ráesett, de a madár nem mozdult el a helyéről.
Fotó: Milvus Csoport
A tűzoltóság értesítése szerint a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem udvarán, de a Tudor lakónegyedben is fákat döntött ki, tört ketté a szél, és voltak helyszínek, ahol a villanykábelekre dőltek a fák, az egyik lakónegyedben pedig két éve hőszigetelt tömbházat rongált meg az erős szél. A katasztrófavédelem szakemberei a vihar után akcióba is léptek, hogy helyrehozzák az okozott károkat.
Fotó: Csíki Közlekedési Info/Facebook
Csíkszentkirály és Csíkszentmárton között fa dőlt a E578-as jelzésű európai útra a vihar következtében, de a Szentegyházi Meteo Állomás vonatkozó Facebook-bejegyzése alatt többen is jégesőről számoltak be, többek között Csíkszentkirályról, Csíkszentimréről és Csíkszentgyörgy községből.
Szerdán kezdődik a negyvennapos böjt, amellyel a keresztények húsvétra, Jézus feltámadásának ünnepére készülnek a hitben való elmélyülés, a kiengesztelődés és a lemondás segítségével.
Több mint 220 hóekével dolgoznak az országutak takarításán Hargita, Kovászna és Brassó megyében – közli a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP).
Havazásra és erős szélre figyelmeztető narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 25 megyére és Bukarestre. Az ország többi részén is hideg idő és havazás várható csütörtök reggelig.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, hogy a koalícióban nem volt szó a Szociáldemokrata Párt (PSD) szolidaritási csomagjáról, és egyetlen olyan javaslatot sem fognak támogatni, amelynek nincs biztosítva a finanszírozása.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) szerda reggeli összegzése szerint 21 megye 102 településén és Bukarestben okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában, és 205 településen több mint 166 ezer fogyasztó maradt áramszolgáltatás nélkül.
A bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadvány is szerepel az alkotmánybíróság szerdai ülésének napirendjén.
Havazásra figyelmeztető vörös jelzésű riasztást adtak ki Bukarestre és Ilfov megyére szerdán reggel. A rendkívüli hóhelyzet miatt leállították forgalmat az A7-es autópálya egy szakaszán.
Kiásni az autót a hó alól, lépésben haladni a behavazott utakon, időben elérni a gyerekkel óvodába, iskolába, majd pedig a munkahelyre – néhány kihívás, amivel az újabb havazás miatt sokan szembesültek a reggeli órákban.
Az időjárási viszonyokra való tekintettel szerdán nem ellenőrzik a parkolójegyek érvényességét Csíkszeredában.
Jelentős hóréteg alakult ki szerdára virradóra térségünkben a kedd délután óta tartó havazás miatt. Mutatjuk, hogy hol mekkora a hóvastagság.
szóljon hozzá!