
Villámok szerda este Csíkszereda fölött
Fotó: Várday Béla
Hargita megyében Tusnádfürdőtől a Gyimesekig sűrű villámlás és jégeső várható az országos meteorológiai szolgálat ultrarövidtávú előrejelzése szerint.
2017. szeptember 20., 20:432017. szeptember 20., 20:43
2017. szeptember 20., 21:572017. szeptember 20., 21:57
Hargita megyében Tusnádfürdő, Tusnád, Csíkszereda, Csíkcsicsó, Csíkszentgyörgy, Csíkkozmás, Szépvíz, Csíkszentlélek, Gyimesfelsőlok, Gyimesközéplok, Csíkszentmihály, Csíkpálfalva, Kászonaltíz, Csíkrákos, Csíkszentdomokos, Csíkszentmárton, Csíkszentsimon, Csíkszentimre és Madéfalva tartozik a narancssárga jelzésű riasztás által érintett települések közé az ultrarövidtávú előrejelzés (nowcasting) szerint.
A sűrű villámok mellett felerősödő széllökésekre, jégesőre számíthatunk 21 óra 30 percig, a csapadék mennyisége elérheti a 30 litert négyzetméterenként.
Fa dőlt az útra
A Tusnádfürdői Önkéntes Tűzoltók Facebook-oldala tájékoztatása szerint Tusnád és Tusnádfürdő között fa dőlt az E578 jelzésű európai útra 21 óra körül. A forgalom állt az érintett szakaszon, míg az utat felszabadították, már lehet közlekedni.
Megtalálták élve szerdán kora délután azt az ötéves kisfiút, aki hétfő délután tűnt el a Szeben megyei Oltalsósebes településről. A kiskorú eltűnését a fiú apja jelentette a rendőrségnek.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
Egy 22 éves fiatalember és egy 20 éves lány meghalt, további két fiatal pedig megsérült egy balesetben, amely szerdára virradóra történt Vrancea megyében.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
szóljon hozzá!