
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Súlyosan megsérült egy gépkocsivezető kedd délelőtt a Mezőbándhoz tartozó Drekulyatelepen, miután egy hídfőnek csapódva az árokban állt meg a járműve.
2020. január 14., 14:122020. január 14., 14:12
2020. január 14., 15:462020. január 14., 15:46
A helyszínre érkező tűzoltók kimentették az összeroncsolódott autóba szorult 51 éves gépkocsivezetőt, akit a rohammenetősök szállítottak kórházba. Állapota válságos. A gépkocsi utasa, egy 48 éves nő enyhébb sérülésekkel megúszta az ütközést, további kivizsgálásokra őt is kórházba vitték.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A rendőrség sajtószóvivője, Emanuela Fărcaș a Székelyhonnak elmondta, az első vizsgálatok nyomán úgy tűnik, hogy az 51 éves kerelőszentpáli sofőr Drekulyatelep közelében a csúszós úton túl nagy sebességgel haladt, elvesztette uralmát a gépkocsi felett, lesodródott az úttestről és egy hídfőnek ütközött. A rendőrség további vizsgálatokat folytat.
A tanügyben vagy a szenátusban tavaly már bevezették a költségcsökkentő intézkedéseket, újabb megszorítások nem indokoltak – jelentette ki kedd este Ilie Bolojan.
Januárban az iskolaigazgatók hatvan százalékának jár le a vezetői megbízatása, péntekig a megyei tanfelügyelőségeknek ki kell nevezniük az új iskolavezetőket. Székelyföldön több mint 250 iskolavezetőt érint az intézkedés.
Érezhetően enyhébb reggelre ébredtünk szerdán, Székelyföld-szerte többnyire csak mínusz 6–8 Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet.
A fejlesztési minisztérium honlapján kedd este közzétett törvénytervezet szerint 2026-ban a központi közigazgatásban a 2025-ös szinthez képest tíz százalékkal csökkennek – az alapbérek érintése nélkül – a személyi jellegű kiadások.
Jelenleg két helyszínen működnek a felvonók Kovászna megyében: Sugásfürdőn és Nagypatakon. Noha síelésre alkalmas terep még lenne a térségben, a hóhiány és a költségek miatt a pályák nem üzemelnek. Mutatjuk a háromszéki sípálya-körképet.
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester az adóemeléssel kapcsolatos lakossági felvetésekre reagálva szeretett volna néhány nézőpontot nyomatékosítani: például azt, hogy a városnak kifizetett adókért mi mindent kap a polgár.
Az influenzával diagnosztizált betegek száma megtízszereződött a novemberi esetszámokhoz képest, és sok a szövődményként tüdőgyulladássá súlyosbodó légúti megbetegedés is Hargita megyében. A tendencia folytatódása várható.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy az egészségügyben nem az orvosok és a kisegítő személyzet bérén kell spórolni, a megtakarításokat más területeken kell elérni.
A Félixfürdőn karácsony tájékán elkövetett kettős gyilkosság elkövetője egy 29 éves kardói (Cordău) férfi, aki január elsején maga értesítette a rendőrséget arról, hogy két holttestet talált az üdülőhely egyik elhagyott pavilonjában.
Gázpalack robbanása okozott tüzet kedden délután zilahi tömbház egyik második emeleti lakásában. Egy ember megsérült, további kilenc lakónak a helyszínen nyújtottak orvosi ellátást – tájékoztatott a Szilágy megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!