
Fotó: Erdély Bálint Előd
Újra cserélik a rendszeresen meghibásodó ivóvíz-vezetékeket a Felsőboldogfalvához tartozó Hodgyában. A munkálatot még idén befejeznék.
2021. szeptember 30., 15:582021. szeptember 30., 15:58
2021. szeptember 30., 18:202021. szeptember 30., 18:20
Annyira rossz állapotba került a hodgyai ivóvíz-hálózat, hogy sokszor hetente két-három vezeték is elreped, ezért a szolgáltatóval összefogva a rendszer felújításába kezdett a felsőboldogfalvi önkormányzat – fejtette ki lapunknak Zsombori Levente polgármester. Mint mondta,
Fotó: Erdély Bálint Előd
A felújítás során összesen 350 méternyi vezetéket fognak kicserélni, amelyek átmérője lényegesen nagyobb lesz a jelenleginél, ugyanakkor jóval nagyobb terhelés esetén sem repednek meg.
– szögezte le a községvezető.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A kivitelezés során időszakos forgalomkorlátozásokra kell számítani a faluban.
Húszezer lejre bírságolták azt a bolgár turistát, akit szerdán megharapott egy medve a Transzfogarasi úton.
Demeter András István lemondott kulturális miniszter pénteken közölte, hogy a felmentéséről szóló elnöki rendelet közzétételéig változatlan eltökéltséggel látja el feladatait.
A marosvásárhelyi tanácsosok megnyirbálták a városvezetés által benyújtott hitelösszeget, az eredeti százötvenmillió lejes kölcsön helyett csak nyolcvannyolcmillió lejes keretet fogadtak el. A tervezett beruházásokat is módosították.
A hosszú hétvégén az ország nagy részén légköri instabilitásra, átmeneti esőkre és időnként megélénkülő szélre lehet számítani – nyilatkozta pénteken az Agerpresnek az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) ügyeletes meteorológusa, Oana Catrina.
Sulyok Tamás köztársasági elnök az Európa Tanács alkotmányjogi tanácsadó testületétől kérte a fennálló alkotmányos kérdések értékelését és a testület szakértői közreműködését – közölte a Sándor-palota pénteken az MTI-vel.
Gyergyószentmiklós önkormányzata átfogó közigazgatási és városüzemeltetési átszervezést visz véghez. Amellett, hogy a kötelező létszámcsökkentést végrehajtják, a hatékonyabb működést, lakosságot jobban kiszolgáló hivatalt ígérnek.
Elfogadták a csíkszeredai Fodor Sándor park körüli út-és járdahálózat felújítására a megvalósíthatósági tanulmányt az önkormányzati képviselők májusi ülésén pénteken egyéb határozatok mellett. A beruházás értékét közel 7 millió lejre becsülték.
Az ország nagy részét érintő viharos szélre adott ki pénteken elsőfokú (sárga) riasztásokat az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Ismét meghosszabbította a Brassó Megyei Törvényszék Barti Tihamér, a Hargita megyei tanács tisztségéből felfüggesztett alelnöke, valamint Kurkó András, a Hargita Megyei Közpénzügyi Adminisztráció volt igazgatóhelyettese hatósági felügyeletét.
szóljon hozzá!